Spelarna


Jimmy Höglund 2010-10-03


Antal spelade matcher och inom parantes antal matcher från start.

Senast uppdaterad efter omg 11 / 2013

* = Aktuella spelare




spelaremastmålpassvarutv
Fredric Fendrich*18613447391
Tommy Thelin*1691603732150
Christer Persson14813853321
Daniel Karlsson11511211170
Tom Siwe*1129924110
Tomas Backman937483122
Johan Karlefjärd91435291
Erik Skördåker808035122
Pär Cederqvist6860261531
Aram Ibrahim61591580
Daryl Smylie*60521512193
Andreas Nilsson59555790
Erik Backlund584151100
Jesper Svensson*58472360
Kristen Viikmäe574913440
Alexander Nadj56530020
David Blomkvist55491220
Ivo Vazgec55550020
Patrik Elmander555525280
André Calisir*55522270
Dennis Östlundh544426131
Michel Kamhie523311451
Niklas Helgesson*52510020
Johan Fäger512110470
Mikael Axelsson47460001
Peter Klancar47422171
Andreas Tegström454112940
Fredrik Söderbring44441310
Patrik Redo42325720
Robert Walker41173050
Branimir Hrgota393428570
Joakim Karlsson*363601151
Viktor Rönneklev*33330241
Jesper Ritheim32254220
Mathias Etéus31134030
Johan Svedberg29170040
Kristoffer Fagercrantz292911350
Robert Gojani*2892230
Andreas Nicklasson27272330
Jukka Sauso27230041
Jonathan Drott*2781040
Alexandros Pappas24240270
Petter Lennartsson24210101
Mikael Eriksson2390010
Fredrik Korutschka22111010
Karl Svensson*22190041
Magnus Kjellsson21193320
Marcel Sacramento2193110
Sheriff Suma21172141
Axel Norderyd20102011
Hasan Cetinkaya20181110
Jonas Svahn2060120
Emil Backlund19120331
Johan Andersson1960200
Andreas Ingel18140050
Zourab Tsiskaridze*17161142
Johan Niklasson15142020
Uros Hojan15101020
Valid Elkari1541000
Carl Björk1382010
Ricardo Santos13137221
Johan Bertilsson13111130
Carlos Banda12110100
Jonas Edenholm1210020
Markus Thorbjörnsson12110000
Charles Simba Jr1160020
Nuredin Bakiu10100000
Aleksei Kangaskolkka*10103130
Oskar Olsson*931000
Frank Pettersson660000
Darko Glavas510000
Philip Bernholtz520000
Tomas Hansson500000
Philip Djup*500000
Dijan Vukojevic*530000
Adam Hermansson400000
Dustin Corea442010
Jonas Pettersson300000
Finnur Justinussen300000
Jesper Manns*210000
Samuel Adjei*100000

Tipsa en vän     Skriv ut



tillsammans

---------------------------------
J-SÖDRA I SUPERETTAN
2006 - 2013
Här hittar du all fakta kring J-Södras säsonger i Superettan.

MÅLSKYTTARNA
SPELARNA
MATCHERNA
PUBLIKSIFFROR
DOMARNA
MOTSTÅNDARMÅLEN

vadret


Södrasajten.se on Facebook
chatten2

twitterlayout2

ÅRETSSPELARE


Sök Sökhjälp
Publicerade
Arkiv

SÖDRASAJTEN.SE
Oberoende opinion © 2007- 2015
Ansvarig utgivare: Jimmy Höglund