av elever och lärare på Gemö-/Linnéskolan
Fredagen den 14 maj 2021 - klockan 12:34
Logga in på redaktionen (Lösenord krävs)*
Förstasidan
Artiklar

« Föreg. Nästa »


Kontakt Gemö


Thord Johansson 2005-04-20

Postadress: Gemöskolan
Box 501
343 23 Älmhult

Besöksadress: Skolgatan 16

Fax: 0476-105 62


Sjukanmälan av elev/personal på Gemö görs på
tfn 0476-551 79


Telefonnummer


Expedition Gemö 0476-551 79
Charlotte Ramberg Pettersson
charlotte.ramberg@almhult.se

Rektor
Margit Johansson
margit.johansson@almhult.se


Biträdande rektor
EvaLena Brafield Lavesson
eva-lena.brafield-lavesson@almhult.se


Skolsköterska Gemö 0476–555 26
Anne-Kathrine Fernegård

anne-kathrine.fernegard@almhult.se

Skolbibliotekarie Gemö 0476-550 09
Elisabet Aronsson
elisabet.aronsson@almhult.se

Vaktmästare Gemö 0476-554 98
Ewa Johnsson
ewa.johnsson@almhult.se


Skolkurator Gemö  0476-555 72
Cathrine Holst
cathrine.holst2@almhult.se

Skolmåltid 0476-553 33, 554 57


It-ansvarig Gemö  0476-550 01
Thord Johansson
thord.johansson@almhult.se

Lokalvård Gemö 0476-554 96
Käthie Eriksson
kathie.eriksson@almhult.se



Regnbågen fritids år 2, 552 85,
Stjärnan fritids år 1, 552 14
Violen F-klass & fritids, 551 12
GLIM storfritids, 552 05
Arbetsrum år 1 & 2, 553 30
Arbetsrum år 4-6,  553 57
Slöjdsalar, Gemö 553 79
Idrottshall Gemö ------
Idrottshall Linné 550 93, 551 95
Hk-sal Gemö 551 04


Kommentera     Tipsa en vän     Skriv ut






Sök Sökhjälp
Publicerade
Arkiv

Tipsa redaktionen
Skicka insändare

Kalender

Det finns inga kommande händelser i kalendern.
Älmhults kommun

Vilken skolmat

RSS

Friends

Bibliotekskatalogen

BOKFREAK


Naturvetenskap.org

NE

LANDGUIDEN

Alex

LÄNKAR

Unga fakta

Google

Kolla källan

Multimediabyrån

Skolverket

Vad blir det för väder?

Kamera

ord.se
Gemobladet.se
Ansvarig utgivare:   Kiriaki Hatzikirkou
Webmaster:   Kiriaki Hatzikirkou
Redaktion:   Linda, Minnah, Maggie, Rim, Ludvig, Ängla, Kiriaki, Linnéa, Tamina, Ingrid, Adela, Lia, Lisa, Stina, Abed, Juni, Lova, Love, Alva, Agnes, Amna, Selma, Viggo, Leni, Alva