Międzynarodowa Sieć Pomysłów Eukacyjnych - oficjalna strona iEARN / Poland
Niedziela, 3 grudnia 2023 - 04:31
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Międzynarodowy projekt 'Talking Kites All Over the World' - Latawce i marzenia


Halina Bednarz 2008-05-06


Międzynarodowy projekt  iEARN  'Talking kites' https://media.iearn.org/node/198  Polska.... W niebo poleciały 452 latawce, wiele balonów i innych maszyn latających - przyozdobionych dziecięcymi marzeniami i cytatami ze Starego Doktora. Nie zabrakło na nich symboli, wierszy i piosenek poświęconych Januszowi Korczakowi.

Dziękujemy Wszystkim za udział w ogłoszonej przez PSK, ogólnopolskiej akcji „Latawce i marzenia”.
Na adres organizatora – Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku, wpłynęły 23 sprawozdania z korczakowskich placówek z całej Polski. Uczestnikami akcji byli wychowankowie i uczniowie: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, społecznych ośrodków szkolno-wychowawczych, internatów, a nawet Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Jesteśmy przekonani, że w naszej akcji brało udział o wiele więcej placówek, jednak nie od wszystkich otrzymaliśmy sprawozdania.
W niebo poleciały 452 latawce, wiele balonów i innych maszyn latających - przyozdobionych dziecięcymi marzeniami i cytatami ze Starego Doktora. Nie zabrakło na nich symboli, wierszy i piosenek poświęconych Januszowi Korczakowi.
Swoisty rekord – to 45 latawców z jednej placówki. Cieszy nas również wiadomość o skonstruowaniu 1 latawca! On również w naszej akcji był bardzo ważny.
Z przesłanych sprawozdań wynika, że akcja miała bardzo bogata oprawę w postaci: uroczystych apeli, wystaw i festynów, występów dzieci i młodzieży. Stała się prawdziwym świętem i okazją do godnego uczczenia pamięci naszego Patrona.
Akcja, kolejny już raz, połączyła nasze korczakowskie rodziny we wspólnym działaniu.
Dziękujemy za podjęcie trudu przygotowania święta latawca: dzieciom, młodzieży, wychowawcom i nauczycielom, rodzicom i wszystkim naszym przyjaciołom.

Mamy nadzieję, że święto to znajdzie stałe miejsce w kalendarzu imprez, każdej placówki korczakowskiej i 21 marca 2009 roku, do akcji tej dołączą pozostałe placówki noszące imię Janusza Korczaka.

Sławomir Baranowski, Jacek Gębicki, Dariusz Grześkowiak

Movie
http://www.youtube.com/watch?v=JHEtp5kZNI4

Wyślij artykuł do znajomego: WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzAngielskiSchool Theatre......HOT LINK......

UNIA EUROPEJSKA


**************


iEARN w Polsce / iEARN in Poland
Redaktor naczelny:   Halina Bednarz
Webmaster:   Halina Bednarz
Współpracownicy:   M_K_I, Ewa, Andrzej, Marek Grzegorz