Międzynarodowa Sieć Pomysłów Eukacyjnych - oficjalna strona iEARN / Poland
Środa, 27 wrzesnia 2023 - 17:19
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Strona 1 z 9
Nie ma więcej stron  1 2 3 4 5 6 7 8 9  Następna strona

DEEP w Polsce


Witold Litwin 2004-08-03


DEEP (The Democracy Education Exchange Program) to program edukacyjny, dzięki któremu realizujemy szeroko pojęte wychowanie obywatelskie i prawne w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Oferujemy szeroki zakres różnych działań takich jak seminaria, warsztaty dyskusyjne, wizyty edukacyjne i pobytowe, tłumaczenia i rozwijanie projektów pokrewnych.

Program składa się z trzech bloków:

Demokracja
W oparciu o konkretne konflikty, kontrowersje czy różnice interesów, rozpoznanych i opisanych przez uczestników warsztatów a zachodzących w ich lokalnym środowisku, wypracowanie sposobów ich rozwiązania - szukanie sojuszników, funduszy i pisanie wniosków grantowych ze szczególnym uwzględnieniem budżetu. Celem tych warsztatów jest także wypracowanie przez grupę nauczycieli i uczniów programu działań na najbliższy rok szkolny.

Prawo na co dzień
Przybliżenie funkcjonowania organów władzy wybieranej i mianowanej różnych szczebli, zapoznanie się z prawami i obowiązkami: obywatela, ucznia, pacjenta, konsumenta, etc.
Celem tych warsztatów jest także pokazanie, że lekcje o prawie mogą być ciekawsze, weselsze i pokazujące, jak bardzo znajomość prawa przydaje się w codziennym życiu

Międzynarodowa Sieć Pomysłów Edukacyjnych
Wykorzystanie Internetu i e-maila jako atrakcyjnego narzędzia edukacyjnego. Odpowiedź na pytanie "Jak realizować programy międzynarodowe, jak tworzyć koła zainteresowań i jak uatrakcyjniać lekcje szkolne".
Celem projektu jest także dołączenie do ciekawych pomysłów programu I*EARN, który funkcjonuje w 4000 szkół w 100 krajach.

Jednym z głównych zadań programu DEEP jest tworzenie sieci połączeń nauczycieli, wykładowców wyższych uczelni, przedstawicieli rządu, lokalnych władz, organizacji pozarządowych, organizacji edukacyjnych i samych uczniów w krajach Europy Centralnej i Wschodniej i pomiędzy krajami biorącymi udział w programie DEEP oraz odpowiednimi partnerami w USA w celu wzmocnienia wzajemnej komunikacji i wspólnej edukacji obywatelskiej. Taka sieć ma powstać w dwojaki sposób: dosłownie, dzięki sieci internetowej, i w przenośni, dzięki współpracy ludzi. W rozwijaniu czy doskonaleniu umiejętności wykorzystywania już istniejących miedzy szkołami i instytucjami połączeń internetowych będzie nam pomagała sieć iEARN. Jest to program edukacyjny prowadzony przez Stowarzyszenie Nauczycieli Internautów w Polsce już od kilku lat.

Z programem DEEP współpracują także inne organizacje pozarządowe, dzięki którym możemy realizować rozmaite części naszego programu rozwijającego wiedzę i światłą postawę aktywnego obywatela demokratycznego państwa. Jednym z elementów takiej postawy jest znajomość prawa w codziennych sytuacjach oraz znajomość procedur i instytucji które gwarantują ich realizacje. Wykłady i seminaria przedstawiające taka wiedze poprowadzą przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej w ramach prowadzonego przez nich programu „Prawo Na Co Dzień”. Edukacja dla demokracji nie jest łatwym zadaniem dlatego nasz program chcąc wspomóc szkoły zaprasza do współpracy rozmaite instytucje.

W składzie konsorcjum DEEP miedzy innymi są następujące instytucje i organizacje: The American Forum, Inc. – New York, Close Up Foundation – Washington D.C.,Street Law, Inc.- Washington D.C., Constitutional Right Foundation – Los Angeles, CA, International Educational and Resource Network (iEARN) – New York, i wiele innych.

strona 2 - Korzyści z udziału w programie
strona 3 - Kalendarz szkoleń 2002
sprawozdania:
strona 4 - WILKANÓW 2002,
strona 5 - NOWY SĄCZ 2002
strona 6 - WARSZAWA 2002
strona 7 - GDYNIA 2002
inne
strona 8 - Realizatorzy projektu
strona 9 - Linki do stron

Strona 1 z 9
Nie ma więcej stron  1 2 3 4 5 6 7 8 9  Następna strona

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzAngielskiSchool Theatre......HOT LINK......

UNIA EUROPEJSKA


**************


iEARN w Polsce / iEARN in Poland
Redaktor naczelny:   Halina Bednarz
Webmaster:   Halina Bednarz
Współpracownicy:   M_K_I, Ewa, Andrzej, Marek Grzegorz