Międzynarodowa Sieć Pomysłów Eukacyjnych - oficjalna strona iEARN / Poland
Piątek, 10 stycznia 2025 - 14:32
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Tydzień Edukacji Globalnej - 14-20 listopada


M_K_I 2005-08-12

http://www.tydzienedukacjiglobalnej.pl/ W ramach programu zapraszamy polskie organizacje pozarządowe do składania wniosków na dofinansowanie projektów dotyczących edukacji globalnej. W roku 2005 odbędzie się jedna tura konkursu grantowego. Wnioski o dofinansowanie należy przesłać wyłącznie pocztą w terminie do 4 września 2005

Edukacja globalna - konkurs grantowy

EDUKACJA GLOBALNA - PODNIESIENIE ŚWIADOMOŚCI POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA O POTRZEBACH KRAJÓW ROZWIJAJĄCYCH SIĘ I POMOCY ROZWOJOWEJ

Program Edukacja Globalna jest programem Fundacji Edukacja dla Demokracji realizowanym dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) przy Radzie Europy. Celem programu jest podniesienie świadomości polskiego społeczeństwa o potrzebach krajów rozwijających się, promocja edukacji globalnej oraz wsparcie polskich działań organizacji pozarządowych realizujących projekty dotyczące edukacji globalnej. Projekt zharmonizowany jest z Tygodniem Edukacji Globalnej (14-20 listopada 2005) - doroczną międzynarodową akcją edukacyjną, której patronuje Europejskie Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ - Południe) przy Radzie Europy.

W ramach programu zapraszamy polskie organizacje pozarządowe do składania wniosków na dofinansowanie projektów dotyczących edukacji globalnej.
W roku 2005 odbędzie się jedna tura konkursu grantowego. Wnioski o dofinansowanie należy przesłać wyłącznie pocztą w terminie do 4 września 2005 (decyduje data wpłynięcia wniosku).

Na potrzeby niniejszego projektu „edukacja globalna” rozumiana jest jako edukacja, która "otwiera ludziom oczy i umysły" na świat oraz uświadamia o konieczności podejmowania działań na rzecz dążenia do większej sprawiedliwości, równości i zagwarantowania respektowania praw człowieka dla wszystkich. Edukacja globalna jest globalnym wymiarem edukacji obywatelskiej, która pozwala ludziom zrozumieć współzależności pomiędzy ich własnym życiem i życiem innych ludzi na całym świecie, w zmieniającej się stale globalnej i wielokulturowej społeczności.

Edukacja globalna mająca na celu podniesienie świadomości polskiego społeczeństwa o potrzebach krajów rozwijających się i pomocy rozwojowej, powinna w szczególności:

dotyczyć rozwoju człowieka w rozumieniu Milenijnych Celów Rozwoju,

działać na rzecz promowania trwałego rozwoju w kontekście relacji Północy z Południem,

mieć na uwadze potrzeby w zakresie nauczania i umiejętności grupy docelowej,

uwrażliwiać na współzależności pomiędzy życiem polskiego społeczeństwa i życiem innych ludzi na całym świecie,

prowadzić do zmiany postaw w stosunku do problematyki rozwojowej.

Wysokość dofinansowania jednego projektu: 5.000-15.000 złotych (przewidujemy, że średnia wysokość dotacji wyniesie 8000 zł)
Minimalny wkład własny: 10% wartości projektu (w postaci wkładu finansowego i/lub rzeczowego, pracy wolontariuszy)
Okres realizacji projektów: październik 2005 – połowa grudnia 2005.
Wnioski o dofinansowanie oraz formularz budżetu dostępne są na stronie: http://www.edudemo.org.pl/global/

Wnioski o dofinansowanie należy przesłać wyłącznie pocztą w terminie do 4 września 2005 (decyduje data wpłynięcia wniosku) na adres:
EDUKACJA GLOBALNA
Fundacja Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11, 00-150 Warszawa

========
Zapraszamy organizacje i instytucje pozarządowe, wyznaniowe, szkoły i uczelnie, kluby młodzieżowe, nieformalne grupy obywatelskie oraz samorządy lokalne z całej Polski do współpracy w organizacji i przeprowadzeniu Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2005 r.

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj






Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz



Angielski



School Theatre







......HOT LINK......

UNIA EUROPEJSKA


**************


iEARN w Polsce / iEARN in Poland
Redaktor naczelny:   Halina Bednarz
Webmaster:   Halina Bednarz
Współpracownicy:   M_K_I, Ewa, Andrzej, Marek Grzegorz