Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:50
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »

Co to jest SKP?

Co to jest SKP?


2008-11-17


Chcesz zrozumieć ekonomię? Chcesz poznać podstawy biznesu? Przyłącz się do Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.

Uczestnicząc w Klubie będziesz mógł:
wziąć udział w projektach ogólnopolskich ( co da Ci dużo punktów ).
Możesz zdobyć atrakcyjne nagrody w konkursach, a liczy się to, że odbiór na nagród jest zawsze w Warszawie, ( co zachęca do pracy). Zapoznasz się z ekonomia, finansami oraz podstawami biznesu. Chcesz do nas dołączyć przyjdź na spotkanie. Na pewno Ci się spodoba. Zastanawiasz się pewno skąd pomysł na stworzenie takiego klubu. Zaraz Ci wszystko opowiem.

Zaczęło się w listopadzie 2007 rok z inicjatywy Pani Ani Masztakowskiej - Struś. Powstaliśmy pod nazwą Szkolny klub Przedsiębiorczości. Jest to tylko jeden z dziesięciu istniejących takich Klubów w naszym województwie. Na początku do klubu należało nas tylko siedmioro. Nasze spotkania w poprzednim roku szkolny odbywały się, co wtorek od godz. 7,10 do godz. 8,55. Celem działań podejmowanych przez SKP jest:
a. Kształtowanie postaw przedsiębiorczych.
b. Pogłębianie wiedzy ekonomicznej .

Praca SKP opiera się na planowaniu i realizowaniu projektów edukacyjnych w zakresie przedsiębiorczości oraz edukacji ekonomicznej i finansowej. SKP podejmuje działania proponowane przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Pierwszą rzeczą, jaką się zajęliśmy to był przygotowanie pracy na konkurs pod tytułem " Daj szansę fortunie - zaprzyjaźnij się z Ekonomią''. Tematem naszej pracy był, co można zmienić w naszej gminie. Naszą pracę konkursową wykonaliśmy w formie gazetki i wylaliśmy ja do Warszawy.

Czekaliśmy kilka miesięcy na ogłoszenie wyników, ale warto było. Okazała się, że nasza praca została wyróżniona z pośród 200 innych. Uroczyste rozdanie nagród konkursowych odbyło się 13 marca 2008 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. DO stolicy pojechali członkowie SKP: Justyna Sowińska, Andrzej Celmer, Łukasza Marchlewski, Justyna Furmańska, Magda Zabłotowicz i ja w skromnej osobie oraz nasz opiekun pani Ania. Każdy z nas otrzymał wtedy drobny upominek. Przywieźliśmy wtedy również nagrody dla szkoły.

Następnym zadaniem, jakim realizowaliśmy to był udział w konkursie "z klasy do kasy ''. Polegał on na wirtualnym inwestowaniu na giełdzie. Każda z grup za początek otrzymała wirtualne 100 tyś. do inwestowania. Kupować i sprzedawać swoje akcje można był tylko, co trzy dni. Wymagało to systematycznego śledzenia wykresów WIG 20. Każdy z nas bardzo przeżywał, gdy tracił i zyskał, pieniądze, choć tak naprawdę nigdy ich nie widział.
Naszym największym dotychczas był otrzymanie tytułu najlepszego SKP w województwie kujawsko -pomorskim za działalność roku szkolnym 2007/2008. Jest to dla nas ogromny zaszczyt. Uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych odbyła się 7 listopada 2008 roku w galerii Porczyńskich w Warszawie. Wręczono tak nagrody nauczycielom z całej Polski w tym m. in. Naszej pani Ani. Galę poprowadziła pan Maciej Orłoś. Uczestniczył w niej sam prezes Narodowego Banku Polskiego pan Sławomir Skrzypek, który wręczyła nagrody dla najbardziej przedsiębiorczych nauczycieli w Polsce. Po tej oficjalnej części odbyło się przedstawienie mimów związane ze szkołą i przedsiębiorczością. Cała gala była bardzo wykwintna i uroczysta. Wywoływała niesamowite uczucia.

Dzięki SKP można wzbogacić swoja wiedzę na temat ekonomii i dziedzin z nią związanych. Przyczynia się do rozwoju aktywnych, przedsiębiorczych postaw młodzieży poprzez realizację wielu ciekawych projektów edukacyjnych realizowanych zarówno w szkole, jak i w środowisku lokalnym. Rozszerza współpracę szkoły z lokalnym środowiskiem biznesu i władzami lokalnymi. SKP Przyczynia się do promocji działań szkoły na forum ogólnopolskim.

Umiejętności nabyte w SKP na pewno zaowocują w przyszłości na rynku pracy, na rynku przedsiębiorców, jak i również na rynku klientów - po prostu będziesz mógł aktywnie i pewnie uczestniczyć w życiu gospodarczym kraju.

Spróbuj i Ty, a przekonasz się że mamy rację!

Gwarantujemy świetny sposób na naukę połączony z pyszną zabawą!!!

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor