Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 10:26
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Egzamin gimnazjalny 2017! 


Wiktoria Jankowska 2017-04-23

W dniach 19-21 kwietnia odbyły się testy sprawdzające wiedzę trzecioklasistów. Moim zdaniem do napisania go nie była potrzebna wiedza, lecz logiczne myślenie i umiętność wychwycenia z tekstu potrzebnych informacji. 
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem przedmiotow humanistycznych. Według mnie historia była banalna, chociaż trafiło się pytanie dotyczące wojny secesyjnej, której jeszcze nie przerobiliśmy. Było bardzo dużo tekstów źródłowych, które okazały się niezmiernie pomocne. Język polski nie był trudniejszy, najgorsza okazała się wyczekiwana rozprawka. Musieliśmy określić czy marzenia mają sprawczą moc w oparciu o przykłady z literatury. 
Drugiego dnia odbył się test z nauk przyrodniczych, to dopiero była droga przez mękę. Wszystkie zadania postanowiłam wziąć na logikę, co okazało się świetnym pomysłem. Matematyka nie była trudna, przynajmniej do momentu otworzenia arkusza z zadaniami otwartymi. 
Trzeci dzień to języki obce, w tym roku 100% uczniów zdecydowało się na język angielski. W pierwszej kolejności pisaliśmy podstawę, która nie była jakoś specjalnie trudna. Po przerwie nadszedł czas na rozszerzenie, również nie było ono tak tragiczne jak się spodziewałam. Zadania z gramatyki okazały się bardzo łatwe, ale to pewnie dlatego, ze na długo przed Pani Nowak-Cak robiła nam masę sprawdzianów z gramatyki. 
 


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor