Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 6 czerwca 2023 - 11:43
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Dobrzyń nad Wisłą – czyli nasza własna ziemia


Aleksandra Gruszka 2011-05-17


Po ostatnim artykule na temat naszego miasteczka, czytający mogli pomyśleć sobie, że Dobrzyń to przede wszystkim stare miasto, które się nie rozwija . Chciałabym pokazać pozytywy  mojego miasteczka, czyli drugą stronę medalu ;) .
Mimo letargu ludności, niechęci zmiany, nasze miasteczko wygląda całkiem dobrze . Pytanie brzmi : Dlaczego ludzie mieszkający tutaj wciąż narzekają i narzekają „to złe i tamto złe”, bla bla bla …? Wszystko moi kochani rodzi się w naszych głowach. To one są odpowiedzialne za to, co widzimy i jaki kreujemy sobie świat. To właśnie ten marazm, brak dążenia do ulepszania wpływa na wygląd otoczenia. Pozytywne myślenie oraz wyobrażanie sobie pięknego obrazu Dobrzynia nad Wisłą sprawi, iż obraz ten się urzeczywistni.
Cieszmy się, że mamy malownicze krajobrazy, Wisłę najszerszą w całej Polsce, na której odbywają się międzynarodowe regaty z udziałem naszych  mistrzów z klubu DKŻ . Park, gdzie można się zrelaksować i pospacerować. Posiadamy wielką halę umożliwiającą sportowy rozwój młodzieży. Na dzień dzisiejszy trwa renowacja stadionu, na którym gra nasz klub MLKS. Buduje się także Planetarium.
Stroną rozrywkową Dobrzynia jest dyskoteka „Ibiza” , w której bawią się okoliczni mieszkańcy oraz ludzie z większych miast.

A co dokładniej sądzą mieszkańcy tego miasteczka o nim samym? Tego właśnie spróbowałam się dowiedzieć, dzieląc „ dobrzyniaków ” na różne kategorie wiekowe :

poniżej 25. roku życia:

Młodzież jak najbardziej zadowolona jest z nowo wybudowanej Hali Sportowej. Niektórzy też cieszą się z osiągnięć naszych mistrzów Polski i świata :) Sprzyja im również to, że mają szkołę w pobliżu.
Niestety widzą także negatywy Dobrzynia. M. in. Zaniedbane chodniki, zero wkładu w odnowienie ulic, ławeczki, na których aż wstręt siadać oraz bardzo małą ilość sklepów z ubraniami.

powyżej 25:

I tu dołączę jedną z wypowiedzi – „Dobrzyń jest miasteczkiem mało rozrywkowym. Słabo się rozwija. Jednakże osobom przyjeżdżającym mogłabym polecić odwiedzić Wisłę. Ciekawym miejscem jest też nowo pobudowana Hala Spotowa.”

Tak jak wynika z powyższej wypowiedzi dorośli cieszą się z bogactw przyrody
(Wisła) oraz z nowego budynku rekreacyjnego  . Muszę też przyznać, że mało kto narzekał na naszą ochronę, a nawet niektórzy sobie ją chwalili .

powyżej 60:

„Raj na ziemi ! Miasteczko w  sam raz dla emerytów”. – tak oto komentowały starsze osoby nasze miasteczko. Cieszę się, że chociaż oni widzą tylko pozytywy Dobrzynia.


  Podsumowując – największymi atrakcjami (wg mieszkańców) naszego miasteczka jest Hala Sportowa oraz plaża nad Wisłą. Dziwi mnie tylko, czemu nikt nie wspomniał o Dyskotece? O organizowanych corocznych Dożynkach ? Przecież to też jest rozrywka. Pamiętajcie o tym . A poza tym zobaczcie teraz jak dużo ludzi nie umie cieszyć się z drobiazgów, a przecież one są bardzo ważne. To trudna nauka, ale mam nadzieję, że kiedyś każdy z nas będzie widział tylko pozytywy. Życzę powodzenia wszystkim mieszkańcom tego cudownego miasta w dążeniu do doskonałości.


PAMIĘTAJCIE: WSZYSTKO RODZI SIĘ W NASZYCH GŁOWACH I TO ONE SĄ ODPOWIEDZIALNE ZA TO CO CHCEMY WIDZIEĆ. – i tego się trzymajcie.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor