Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:37
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Jak sobie poradzić w nowej szkole?


Oliwier Tomes 2015-10-15


 

Coraz częściej w mediach mówi się, że szkoły to swoiste ,,areny przemocy’’. Nie chodzi tu o przemoc fizyczną (to nie te czasy) tylko o przemoc psychiczną, która w skrajnych wypadkach może spowodować nawet śmierć.

Ofiarami takich zachowań są najczęściej nowi uczniowie, więc oto kilka porad jak sobie poradzić w takiej sytuacji.

 

1.Rób coś ciekawego poza szkołą.

Rówieśnicy muszą myśleć, że chodzisz do szkoły, bo musisz do niej chodzić, jest miło, sympatycznie, ale gdyby tej szkoły nie było to i tak miałbyś co robić. Dobrą propozycją jest granie w jakimś zespole muzycznym, pisanie artykułów do gazet, a nawet pomaganie w schronisku dla zwierząt. Nieważne co to jest, nie może być związane z szkołą.

2.Rób coś wzbudzającego szacunek.

Żeby wzbudzić szacunek u kolegów, wcale nie trzeba się bardzo natrudzić. Wystarczy robić coś, co dla innych może się wydawać niewykonalne. Dobrym przykładem może być posiadanie własnej, dosyć popularnej strony internetowej albo osiąganie sukcesów w jakiejś dziedzinie (sport, nauka itd.).

3.Poprzednie porady powinny wystarczyć, żeby uniknąć przemocy przynajmniej na początku, lecz najważniejszą rzeczą jest ignorowanie.

Nawet jeżeli jakieś wyzwiska padną, to co z tego? Jeżeli nic nie odpowiesz lub wykażesz znudzenie tą sytuacją i zaczniesz robić coś innego to ,,napastnik’’ znudzi się i już więcej tego nie powtórzy.

Mam nadzieję, że te porady kiedyś wam się przydadzą.

W moim przypadku działają.

 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor