Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 16 maja 2022 - 18:03
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »

Prezentacje

Prezentacje


2007-10-02


Rozpoczynamy nowy rok w życiu naszej redakcji. Witamy nowych uczestników naszej zabawy w dziennikarstwo. Zaczynamy od prezentacji nowych członków zespołu redakcyjnego. Oto pierwsze nazwiska:

Nazywam się...

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego Nawojka wzbogaciła się o nowych ‘dziennikarzy’. Wśród nich ja, pierwszoklasistka. Moje nazwisko nic Wam nie powie i z nikim go sobie nie skojarzycie ponieważ przeglądając Galerię Nawojów i Nawojek nie spotkałam osoby o tym nazwisku. To jednak nie znaczy, że nie znam nikogo z poprzednich roczników. Kasia Staszewska, była redaktor naczelna to moja siostra. Tyle na wstępie, teraz trochę o mnie.

Nazywam się Karolina Rybarska. Mieszkam w Dobrzyniu nad Wisłą i nieco wiem o tym mieście. Jak wyglądam? Jestem wysoką (174 cm) miedzianowłosą dziewczyną o niebieskich oczach. Sport nie jest mi obcy. Ze względu na mój wzrost i duże zainteresowanie wszelkimi konkurencjami często biorę udział w zawodach. Nie mam jednak ulubionej dyscypliny.

Moje plany na przyszłość? Jestem dopiero w pierwszej klasie gimnazjum i zaczynam prawdziwe życie ucznia. Przede mną coraz więcej nauki i obowiązków. Nie zastanawiałam się jeszcze kim zostanę w przyszłości (poza jednodniowymi dziecięcymi marzeniami o byciu fryzjerką, policjantką i malarką).

Mam nadzieje, że moja praca w „Nawojce” będzie udana i razem z grupą uda nam się stworzyć dobrą gazetkę internetową uczniów gimnazjum w Dobrzyniu.

Karolina Rybarska


Mam na imię Agnieszka...

Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą. Uwielbiam jeździć na rowerze. W szczególności po malowniczej okolicy. Najchętniej podróżuję z moją kuzynką Karoliną. Lubię czytać książki przygodowe. Najbardziej wciągnęła mnie książka 'Dzieci z Bullerby'' .

Moją kolejną pasją jest historia . Startuję w różnego typu konkursach o takiej tematyce . Bardzo często uczestniczę w różnego typu wyjazdach śladami przeszłości. Wolny czas spędzam grając na komputerze i na zabawie z siostrą. Uwielbiam także robić zdjęcia, szczególnie pejzaże. Moja ulubioną aktorką jest Vanessa Hudgens.
W przyszłości chciałabym zostać prawnikiem .

Agnieszka Bartoszewska


Mam 13 lat...


Chodzę do Gimanzjum im. A.A.Kochańskiego. Obecnie jestem w Ia, moje hobby to granie w siatkówkę, zbieranie pocztówek i znaczków pocztowych. Moje dwie najlepsze koleżanki to Paulina i Milena. Wspólnie spędzamy czas. Uczestniczę w kilku kółkach zainteresowań, między innymi w kółku dziennikarskim, które nazywa się „Nawojka”. (zdjęcie Dobrzyn 1)
Agata Celmer


,, Witaj Gimnazjalisto’’

No to tak. Nazywam się Kinga Wijata i niedawno zawitałam w gimnazjum, które moim zdaniem bardzo różni się od podstawówki. To jest to coś, na które moje klasa czekała niecierpliwie podczas tegorocznych wakacji. To szkoła o nowych zasadach, większych wymaganiach i niestety krótszych przerwach. Kiedy przyszłam pierwszy raz do mojej nowej szkoły czułam się taka malutka i zagubiona. Pierwsza myśl? Ja stąd zwiewam. Po prostu przeraziłam się ilością nowych twarzy, nieznajomych nauczycieli i klas. Nie wiedziałam, gdzie mam lekcje (teraz też nie za bardzo), ale powolutku miejmy nadzieję, że jakoś sobie poradzę. Co do ‘mojej’ klasy to nie powiem, że należymy do tych najgrzeczniejszych. Na lekcjach był na początku (teraz zostaliśmy ustawieni) wielki hałas.
I tutaj przepraszam nauczycieli w naszym imieniu.

W nowej szkole pojawiły się także nowe przedmioty. Jesteśmy także pierwszym rocznikiem, który będzie zdawał na egzaminie gimnazjalnym język obcy, który przyszedł razem z mundurkami. Tak szczerze mówiąc to ze sobą nie przynieśliśmy wiele dobrego. Niestety drodzy uczniowie musicie nam to jakoś wybaczyć i zrozumieć.

Myślę, że to już byłby koniec. Fajnie się pisało niestety trzeba kończyć. Do zobaczenia wkrótce!
Kinga Wijata

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor