Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:44
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Taki "owocny" rok tylko w Dobrzyńskim Klubie Żeglarskim!


Martyna Redestowicz 2015-12-28


    Kończy się rok 2015, a DKŻ może pochwalić się wspaniałymi sukcesami, każdego z zawodników.
       * Już 7 stycznia, zawodnicy Łukasz Przybytek, Radosław Furmański, Maciej Kluszczyński oraz Trener Michał Przybytek uczestniczyli w Gali Polskiego Związku Żeglarskiego w Warszawie. Na uroczystej gali zostały wręczone nominacje do Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego oraz wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w roku 2014. Wyróżnienie za wyniki sportowe uzyskał Radosław Furmański oraz trener Michał Przybytek. Nominacje do kadr narodowych otrzymali Łukasz Przybytek, Dawid Furmański, Radosław Furmański oraz Maciej Kluszczyński.

* W lutym odbyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingu lodowym.

* Zaś marzec był pełen zgrupowań.

* Trzeba przytoczyć, że w kwietniu odbył się piękny ślub wspaniałej pary trenerskiej DKŻ.

* Natomiast w maju Radosław Furmański zajmuje 3 miejsce, Maciej Kluszczyński 7, a Dawid Furmański 10 w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego. Piotr Pawlak zdobywa kwalifikacje do finałów OOM, również 5 miejsce Piotrka w Pucharze PZŻ. Pierwsze miejsce Piotrka i Dawida w Mistrzostwach Ziemi Dobrzyńskiej, 2 Artur Manelski, Martyna Redestowicz i Juliusz Niekraś, oczywiście każdy w swojej kategorii.

* W czerwcu odbyło się zgrupowanie na Sycyli, Radosław Furmański odebrał wyróżnienie za najlepszego sportowca województwa kujawsko-pomorskiego oraz odbyły się Mistrzostwa Europy RS;X.

* Z kolei w lipcu Dobrzyński Klub Żeglarski opanował podium w Mistrzostwach Polski w Sprincie, 1 miejsce Radosław Furmański, 2 Dawid Furmański, zaś 3 Maciej Kluszczyński.

* W sierpniu Piotr Pawlak zajmuje pechowe 10 miejsce OOM, ze względu na awarię sprzętu.

* Wrzesień, Radosław Furmański zdobył złoty medal w kategorii młodzieżowej w Mistrzostwach Polski oraz brązowy w kategorii senior, Dawid wywalczył 2 miejsce w kategorii młodzieżowej, a Maciej 3. Tuż po tym odbyło się zgrupowanie w Omanie. Również Piotr Pawlak zajmuje 13 miejsce na MPJ RS;X.

* Październik, brązowy medal Radka Furmańskiego w Mistrzostwach Świata, Maciej Kluszczyński zakończył rywalizację na 9 pozycji.

* Listopad, Łukasz Przybytek zajmuje bardzo dobre 4 miejsce w Mistrzostwach Świata i jednocześnie zdobywa kwalifikację do IO w RIO.

* Grudzień, pełen zgrupowań m.in. w RIO. W kwalifikacji klubów uzyskaliśmy 161 punktów.

      W między czasie każdy z zawodników trenuje kondycje jeżdżąc na rowerze. A kto wie, może ktoś weźmie przykład z trenera Michała Przybytka i zacznie odnosić równie wspaniałe osiągnięcia w kolarstwie.

    Podsumowując kolejny pomyślny rok dla zawodników DKŻ, śmiało można stwierdzić, że każdy daje od siebie tyle na ile go stać, czyli całe 100%. Wtórny raz pokazujemy, że chcieć to znaczy móc. Możemy zdradzić, że w pełni sił przygotowujemy się na nadchodzący kolejny sezon i mamy nadzieję, że będzie jeszcze bardziej korzystny niż ten, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. ! :)


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor