Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 16 maja 2022 - 18:16
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »

Sposoby na nudę

Sposoby na nudę


Weronika Bartoszewska 2015-03-11


Często wielu z nas, gdy ma czas wolny nie ma żadnego pomysłu co można byłoby zrobić. Niektórzy grają w gry komputerowe lub oglądają telewizję, ale ja chcę pokazać inne sposoby, dzięki którym na pewno można zabić nudę. 


Filmowe wieczory ze znajomymi
Dobrym sposobem na brak ciekawego zajęcia jest oglądanie filmów z przyjaciółmi. Możemy zorganizować mały maraton filmowy połączony np. z piżama party. Myślę, że tak spędzony czas na pewno nie będzie stacony.

Znajdź w sobie artystę!
Niektóre osoby nie wiedzą, co robić w wolnym czasie, więc bazgrzą  sobie po zeszycie. Później okazuje się, że z tych małych rysunków wychodzą piękne rzeczy. Jężeli masz taki talent, może warto go rozwinąć?

Przygotuj coś na obiad
Gdy nie mamy pomysłu co możemy ze sobą zrobić, może warto pomóc mamie w kuchni i przyrządzić jakieś danie. Członkowie twojej rodziny na pewno docenią twoje starania. Kto wie może zostaniesz sławnym kucharzem?

Zabawa na niedzielne popołudnie
Warto również  namówić  rodzeństwo lub rodziców do grania w gry planszowe. Na pewno będziecie się dobrze bawić oraz spędzicie wspólnie czas.

Warto czytać
Jednym z pomysłów na rutynę jest sięgnięcie do książek, najlepiej o takiej tematyce, którą się interesujemy np. dreszczowiec. Dzięki temu wzbogacamy swóh zasób słownictwa oraz poznajemy różne ciekawe i niepowtarzalne historie. Można także zajrzeć do gazet oraz magazynów, w których znajdziemy najświeższe informacje z kraju i ze świata oraz porady, które mogą przydać się nam w codziennym życiu.

Sport to zdrowie
Następnym sposobem na nudę jest zaczęcie uprawiania jakiegoś sportu. Jest to chyba najzdrowsza metoda, dzięki której na pewno poprawi się nasze samopoczucie. Szczególnie dobrze wpłyną na nas ćwiczenia na dworze, ponieważ zaczerpniemy dużo świeżego powietrza.

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor