Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:30
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


'13 reasons why'- serial warty uwagi


Wiktoria Jankowska 2017-04-10Ostatnio całkiem przez przypadek natrafiłam na netflixową produkcję pod tytułem '13 powodów'. Pomyślałam, że obejrzenie jej może być ciekawym doświadczeniem, i nie zawiodłam się. Jest to bardzo ciekawy serial składający się z trzynastu odcinków, każdy trwający około pięćdziesiąt minut. Chciałabym dodać, że producentkami serialu są młoda aktorka i piosenkarka Selena Gomez oraz jej mama Mandy. Serial został nakręcony w oparciu o książkę Jay'a Ashera, która również nosi tytuł "Trzynaście powodów".
   Serial opowiada historię siedemnastoletniej Hannah, która jest nową uczennicą w liceum, gdyż jej rodzice przenieśli swój interes do mniejszego miasta z nadzieją, ze będzie tam im lepiej. Wielkim wstrząsem dla widza powinno być w to że główna bohaterka nie żyje. Nastolatka popełniła samobójstwo, a dlaczego tego dowiecie się z taśm magnetofonowych. Hannah przed śmiercią nagrała dwa komplety kaset, które miały przechodzić z rąk do rąk osób, które przyczyniły się do jej śmierci. Dziewczynę poznajemy gdy kasety trafiają to Clay'a, z którego perspektywy jest nagrany cały ten serial. Chłopak nie ma pojęcia w jaki sposób przyczynił się do śmierci koleżanki, po przesłuchaniu kilku kaset i odkryciu prawdy o 'znajomych' coraz bardziej popada w paranoję. 
  Historia Hannah pokazuje jak zwykłe żarty mogą zniszczyć człowieka, mysle, ze po obejrzeniu choć kilku odcinków młodzież zmieni swoje nastawienie do świata i ludzi. 
  Ocena 🌟9,5/10🌟 

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor