Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 08:42
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »

Twój los zależy od Twoich nawyków!

Twój los zależy od Twoich nawyków!


Martyna Redestowicz 2016-04-06


Dzień z życia ucznia

   Coraz częściej słyszy się, że dzieci, jak i młodzież nie chcą zbyt chętnie uprawiać sportu. Najchętniej siedzieliby w domach i grali na komputerach, czy telefonach. Jak możemy zauważyć, wszędzie jest propagowany zdrowy tryb życia, jaki jest ważny dla naszego zdrowia. Najbliższy nam jest przykład naszej szkoły. W różnorodny sposób nauczyciele, jak i szkolni sportowcy starają się zachęcić młodzież do ćwiczeń na wf.

  To się widzi i wie

- W naszej szkole bardzo dużo osób nie ćwiczy na wf. Środa 8.00 IIIa i IIIb mają dwie godziny wf. Czas przebierania, krzyk, hałas, szukanie stroju, butów. Jedna do drugiej, ćwiczysz? Ćwiczysz? Nie, na szczęście mam zwolnienie, ubłagałam mamę, aby mi napisała. Na to Wiolka o super, ja wezmę nieprzygotowanie, mam jeszcze jedno. Czas wyjścia z szatni, stojąc na zbiórce, po meldunku wychodzi na to, że z grupy osiemnastoosobowej ćwiczą tylko cztery dziewczyny. No cóż? Wf trzeba rozpocząć z tak małą grupą. Rozpoczynają się zaliczenia z koszykówki. Ćwiczymy, gramy, zaliczamy. Reszta, która nie ćwiczy tylko przeszkadza. Wtem Ola podchodzi do mnie i mówi:  Co my możemy na to poradzić, że tak mało osób ćwiczy?  Stwierdzam, iż najlepszym sposobem byłoby zachęcenie dziewczyn do ćwiczeń, poprzez jakiś projekt lub prezentacje, jak ważny jest zdrowy tryb życia. Ej! Ej! Słuchajcie – krzyczy Julka. Mam pomysł, może przeprowadźmy wśród dziewczyn ankietę, na temat "dlaczego nie ćwiczą na wf". Na to wszystkie krzyczą: Świetny pomysł!

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Po przeprowadzeniu ankiet, najbardziej zaintrygowała nas wypowiedź Blanki. Powiedziała, że nie ćwiczy ze względu na to, że waży trochę więcej niż my i nie jest tak zdolna ruchowo. Siedząc na ławce wydaje się smutna, ze dostała kolejną jedynkę.  Słuchaj Blanka powiem Ci jedna zasadę, którą sobie zapamiętaj „ Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!”. Dziękuje bardzo za Twoje słowa otuchy, dodały mi sił, na drugiej godzinie wf zaczynam ćwiczyć. Nadeszła druga godzina Blanka ćwiczy i krzyczy do swoich koleżanek, które nie ćwiczą: „Potykając się, można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się”.

Twoje życie staje się lepsze nie przez przypadek, ale dzięki zmianie.

Pani Milena, nauczycielka wychowania fizycznego stwierdziła, że zajęcia te trzeba codziennie inaczej urozmaicać. Zebrała nas na zbiórkę i powiedziała – od tej pory, nasza lekcja będzie wyglądała inaczej. Mam nadzieję, że każdej z was się to spodoba. Rozgrzewka będzie na ocenę, dodatkowe referaty, prezentacje również będą nagradzane. Kto będzie miał pomysł, śmiało niech do mnie przyjdzie, postaram się z całych sił temu sprostać. Zawieramy taką umowę? Tak jest!! Bardzo nam to się podoba!.  Będziemy ludźmi sukcesu, którzy ciągle się uczą i rozwijają, ponieważ ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą. Na sam koniec powiem wam pewien cytat, który utkwił mi w głowie i od dziś będzie to nasze motto - "Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać". 
                                               (Imiona bohaterów reportażu zostały zmienione)

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor