Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 10 czerwca 2023 - 09:18
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Top 10 filmów według Dominiki G.


Dominika Górecka 2016-10-29

10 filmów na nudne wieczory
 
Przychodzę dziś do Was z moim pierwszym wpisem. Przedstawię Wam kilka filmów, które bardzo mi się spodobały. Dużą cześć wolnego czasu spędzam przed telefonem bądź laptopem. Potrafię niekiedy od rana do nocy oglądać rożnego gatunku filmy. Najbardziej jednak lubię dramaty, melodramaty i thrillery. Gdy oglądam jakiś film uwielbiam wcielać się w główną bohaterkę. Poznaję wtedy głębiej treść, którą chce przekazać dany film. Z melodramatów bardzo lubię oglądać (juz nawet 5 raz) adaptacje książek Nicholasa Sparksa. Najczęściej mam tak, że po obejrzeniu filmu zaczynam dopiero czytać książkę. Niektórym może to się wydawać dziwne i niezrozumiałe, ale taki sposób preferuję od dobrych 2 lat. 


 
1. "6 years" (melodramat, 2015)
 
Dan i Melanie znają się od dzieciństwa i są parą od 6 lat. Gdy Dan dostaje ofertę pracy z innego miasta, musi zadecydować, czy rozpocznie wymarzoną karierę, czy zostanie przy swojej bratniej duszy.
 
2. "Najdłuższa podróż" (melodramat, 2015)
 
Opowieść o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach, złożona z dwóch wątków, które splatają się w nieoczekiwanym momencie. W pierwszym z nich oglądamy starszego pana, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony we wraku i w oczekiwaniu na pomoc wspomina całe swoje dotychczasowe życie, wypełnione miłością do nieżyjącej już żony. Drugi z wątków to opowieść o studentce historii sztuki, zakochanej w młodym kowboju z rodeo, który musi wrócić na arenę po ciężkim wypadku, by ratować rodzinne ranczo.
 
3. "Dla Ciebie wszystko" (melodramat, 2014)
 
Na pogrzebie przyjaciela dochodzi do spotkania byłych kochanków. Dawne uczucia i związane z nimi konflikty powracają.
 
4. "Bezpieczna przystań" (melodramat, 2013)
 
Do małego miasteczka w Północnej Karolinie przyjeżdża tajemnicza kobieta o imieniu Katie. Jest młoda i atrakcyjna, ale wiedzie życie pustelniczki. Wycofana, cicha, stroni od kontaktów towarzyskich, pozostaje na uboczu miejscowej społeczności. Pewnego dnia los stawia na jej drodze właściciela małego sklepiku. Alex jest wdowcem, samotnie wychowującym dwójkę dzieci. Pojawia się nić sympatii, Katie powoli zaczyna wpuszczać Alexa do swojego świata. I wtedy pojawia się widmo upiornej przeszłości. 
 
5. "Wciąż ją kocham" (melodramat, 2010)
 
John i Savannah, choć z różnych światów, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce rozdzieli ich wojna
 
6. "Jeżeli nadejdzie jutro" (dramat, 2013)
 
Nastolatka z Nowego Jorku zostaje wysłana do krewnych w Anglii, gdzie poznaje przystojnego Eddiego. Rodzące się uczucie między młodymi przerywa wybuch wojny.
 
7. "Porwanie" (film akcji, 2011)
 
Nathan odkrywa swoje zdjęcie na stronie internetowej z zaginionymi dziećmi. 
Próbując odzyskać tożsamość wpada w środek spisku
 
8. "Tygrysie oczy" (dramat, 2012)
 
Osamotniona po stracie ojca dziewczyna wyrusza z rodziną do krewnych w Nowym Meksyku. Na miejscu poznaje chłopaka, który jako jedyny zdaje się ją rozumieć.
 
9. "Intruz" (thriller, romans, sci-fi, 2013)
 
Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie.
 
10. "Jeden dzień" (dramat, romans, 2011)
 
Emma i Dexter poznają się w noc ukończenia szkoły - 15 lipca 1988 roku. Ona jest dziewczyną z klasy robotniczej, ma ambicje, marzy o uczynieniu świata lepszym. On jest bogatym uwodzicielem, który pragnie, by świat układał się tak, jak on tego pragnie. Postanawiają spotykać się ze sobą 15 lipca, każdego kolejnego roku. Przez następnych dwadzieścia lat dowiadujemy się o ich miłościach, złamanych sercach, sukcesach, ziszczonych nadziejach i niespełnionych marzeniach. 
 
Niebawem przyjdę z dawką nowych, ciekawych, wartych polecenia i obejrzenia filmów. Miłego seansu!

Wyślij artykuł do znajomego: WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor