Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:29
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »

Czy warto uprawiać sport?

Czy warto uprawiać sport?


Martyna Redestowicz 2015-01-28


Warto uprawiać sport

       Od lat ludzie zastanawiają się, czy warto uprawiać sport. Moim zdaniem warto, ponieważ sport to "najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie" człowieka. Większość ludzi ma jakiś cel wyznaczony w życiu, aby go spełnić. Niektórzy próbują swoich sił w grze na gitarze, w malarstwie, a inni zaś w sporcie. Bo życie bez celu jest jak „ łódka dryfująca na wodzie, która prowadzi donikąd”.

      Po pierwsze ćwicząc wyładowujemy wszystkie złe emocje, a na wierzch wyrzucają nam się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które skaczą jak szalone po jakimkolwiek wysiłku.

     Po drugie sport uczy nas wytrwałości oraz gry w życiu fair play. Wiemy, że nic samo nie przyjdzie trzeba zapracować ciężko na każdy sukces, ponieważ wielka siła nie czyni z nas mistrza, porażka nie czyni nas przegranym. Potrzeba dużo samozaparcia, co przekłada się również na nasze życie codzienne, aby nigdy szybko się nie poddawać, bo mieliśmy odwagę, aby zacząć, znajdziemy też odwagę, by odnieść sukces.

   Z kolei przejdę do tego, że ćwicząc mamy lepszą figurę i lepiej czujemy się w swoim ciele. Dzięki temu nie wstydzimy się swojego wyglądu, ponieważ lepiej się pokryć warstwą potu na treningu, niż przykrywać się warstwą ubrań na plaży.

  Kolejna sprawa, której nie możemy pominąć to jest to, że sport jest nauką. Również poprzez uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportowej stajemy się wytrwalsi psychicznie, uczymy się walczyć do końca. Jeżeli jednak włożony wysiłek nie przyniesie wyników, uczymy się przegrywać z godnością. Musimy wiedzieć, że nie można być zawsze pierwszym, przynajmniej nie zawsze, bo liczy się wiara, siła, której nigdy nikt nie zatrze. Inni też muszą poczuć smak zwycięstwa. Najważniejsze jest to, aby się przedwcześnie nie poddać, tylko dalej walczyć i zdobywać założone cele.

  Moje rozważania do końca nie byłyby pełne, ponieważ muszę dodać iż, że sport to zabawa.  Jest to sposób spędzenia wolnego czasu, abyśmy nie siedzieli bezczynnie przed komputerem lub telewizorem. Niewątpliwie daje nam sposób na zawarcie nowych znajomości, poprzez różne wyjazdy. Uważam, że pozwala nam również na spędzanie czasu z przyjaciółmi poprzez wybranie się na bieganie lub jazdę na rowerze.

    Podsumowując powyższe argumenty śmiało mogę stwierdzić, że warto uprawiać sport, ponieważ aktywność fizyczna dostarcza nam wiele radości, zadowolenia oraz satysfakcji z samego siebie. Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że każdy sukces zaczyna się od małego impulsu.Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor