Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 10 czerwca 2023 - 09:16
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Człowiek żyje dla swojej przyszłości


Billie Jean 2010-05-30


Słowa w tytule są dziełem brazylijskiego pisarza Paula Coelho . Ale czy ma on racje?

Moim zdaniem człowiek powinien żyć przeszłością, teraźniejszością oraz przeszłością. Każdy ma wspomnienia: te gorsze i te lepsze chwile. To właśnie jest przeszłość Warto wspominać, szczególnie te lepsze momenty. Ale uwaga! Pod żadnym pozorem nie można się w nich całkowicie zatracać.

Mając barwną teraźniejszość powiększamy kolekcję pięknych chwil, które będziemy wspominać na stare lata. Przyszłość jest zależna od naszej teraźniejszości. Osobiście często wspominam piękne chwile, które nadają życiu sens i sprawiają że czuję się szczęśliwsza.Jeśli chodzi o teraźniejszość: dbam o siebie, o innych, kształtuję się oraz rozwijam. W chwilach które trwają kreuje swoją przyszłość: powoli wybieram szkolę, podejmuje inne, ważne decyzje.

Jeśli chodzi o czas który nadejdzie to każdy, bez wyjątku może mieć wymarzoną przyszłość. Droga do niej stoi przed nami otworem, ale to od nas zależy w jakim stopniu będzie ona idealna. Podejmując złe decyzje, nasza wymarzona przyszłość powolutku się od nas oddala. Warto już teraz podejmować decyzje .

Bóg dał nam dar wybierania i powinniśmy go jak najczęściej używać mimo, że mamy 14-16 lat To ma wpływ na przyszłość, a tylko od nas zależy czy będziemy mieli rodzinę, dobrą pracę, życie pełne sukcesów czy może będziemy stać w kolejce w urzędzie po zasiłek bez żadnych planów na dalsze życie.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor