Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 10:33
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Nowa hala sportowa


Klaudia Bielicka 2011-01-17


Citius Altius Fortius
(Szybciej Wyżej Silniej)

28 stycznia 2011 r. planowane jest uroczyste otwarcie Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki. Obiekt pod każdym względem jest fascynujący. Tworzy kompleks, który został podzielony na trzy części: główną halę sportową, bazę hotelową i odnowę biologiczną.
Główna hala sportowa posiada pełnowymiarowe boiska: do piłki ręcznej(40m x 20m), koszykowej, siatkowej i tenisa. Hala ta podczas zajęć wychowania fizycznego może być podzielona kotarami na trzy sektory. Jest to komfortowa sytuacja, bo uczniowie z różnych klas sobie nie przeszkadzają. Świetnym rozwiązaniem technicznym są też opuszczane kosze i tablica świetlna. Bardzo efektownie wyglądają również trybuny z balkonem, które mogą pomieścić 355. kibiców.
Kompleks zawiera również 36 miejsc noclegowych w 12 pokojach, a także saunę, gabinet odnowy, siłownię oraz boiska zewnętrzne i parkingi.
Hala sportowa to jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Z jej powstania cieszy się przede wszystkim młodzież szkolna, która wreszcie ma odpowiednie warunki do ćwiczeń sportowych. Bez wątpienia nowy obiekt jest wizytówką miasta i z pewnością będzie służył wielu pokoleniom.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor