Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:28
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


WYCIECZKA! :)


Angelika Sadowska Magdalena Zielińska 2015-05-22


 
 
 
11,12,13 maja 2015 roku odbyła się wycieczka na południe Polski. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Oświęcimia i Wadowic. W Oświęcimiu odwiedziliśmy Obóz Masowej Zagłady Auschwitz-Birkenau, natomiast w Wadowicach miejsca bliskie sercu Karola Wojtyły: dom rodzinny Ojca Świętego,Bazylikę Ofiarowania  N.M.P., w której papież przyjął chrzest.
Drugiego dnia byliśmy w Zakopanem. Zwiedzaliśmy tam: Wielką Krokiew, Tatrzański Park Narodowy, Cmentarz na Pęksowym Brzystku, Krupówki, Muzeum Przyrodnicze TPN. W Tatrzańskim Parku Narodowym była możliwość pójścia do Smoczej Jamy, jednak nie wszyscy z tego skorzystali. 
Dzień trzeci, czyli Kraków, był równie ciekawy. Zwiedzaliśmy zabytkową część miasta, Uniwersytet Jagielloński, Wawel, Stary Rynek z Sukiennicami, kościół Mariacki, ul. Floriańską z bramą i barbakanem.
Wróciliśmy do domów zachwyceni. Przez całą wycieczkę dopisywała pogoda. Podsumowując wycieczka była fajna i jak najbardziej udana. Zachęcamy też innych uczniów do zwiedzania tych miast i przeżycia tego co my.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor