Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 8 czerwca 2023 - 08:13
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Wycieczka do Krakowa i Energylandii!


Wiktoria Jankowska 2017-06-15W dniach 12-13.06 bieżącego roku odbyła się wycieczka do Krakowa i Energylandii, która mieści się w Zatorze (ok. 50km od Krakowa). Pogoda okazała się być dla nas łaskawa, więc gdy w praktycznie całej Polsce padało w Krakowie świeciło słońce. Nikogo z nas nie znułyła długa droga, jaką mieliśmy do przebycia. W godzinach popołudniowych, na parkingu czekał na nas pan przewodnik. Początkowo zwiedzaliśmy ulice na których mieściły się domy słynnych Polaków np Stanisława Wyspiańskiego czy Heleny Modrzejewskiej. Następnie poszliśmy na Planty, Wawel i Stare Miasto. Kolejno zakwaterowaliśmy się w hostelu na Placu Sikorskiego. To miejsce raczej nie wielu z nas przypadło do gustu, ale na szczęście dużo czasu spędzaliśmy na zewnątrz. Plusem hostelu  była jego lokalizacja, w samym centrum miasta. Na koniec dnia wyszliśmy na Stare Miasto, muszę przyznać, że Kraków w godzinach wieczornych wygląda bardzo interesująco, można tam spotkać wielu obcokrajowców, których radość i entuzjazm były zaraźliwe. 
 Drugiego dnia rano wyruszyliśmy w dalszą drogę. W autobusie podzielono nas na grupy, osobiście uważam, że trafiłam do świetnej grupy, choć przewagę stanowili tam pierwszoklasiści. Myślę, że była do świetna okazja do integracji. W Energylandii czekały na nas ciekawe atrakcje, oraz długie kolejki, w których warto było stać. 
 Myślę,że wycieczkę możemy uznać za udaną.

Wyślij artykuł do znajomego: WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor