Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 16 maja 2022 - 17:17
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Książkowe propozycje na czas ferii ;)


Łukasz Szymański Wiktoria Jankowska 2017-01-26

\
"Osobliwy dom Pani Peregrine"-Randsom Rings
Osobliwy dom Pani Peregrine jest to książka, która opowiada o nastoletnim chłopcu Jacobie Portmanie który mieszka na Florydzie z rodzicami oraz swym dziadkiem Abrahamem Portmanem . W dzieciństwie dziadek opowiadał Jacobowi historie o osobliwy dzieciach mieszkających na małej walijskiej wyspie Cairnholm. Nagle w niewyjaśnionych okolicznościach ginie dziadek głównego bohatera. Co wydarzy się dalej ? To musicie sami odkryć czytając te pełną niesamowitych zdarzeń oraz trzymających w napięciu książkę. 


\
"Intruz"-Stephanie Meyer
Ziemią przyszłości rządzą przybysze z kosmosu.Intruzi w krótkim czasie opanowują ciała i umysły większości ludzi, lecz zostali nieliczni którym udało się ukryć. 21-letnia Melanie Stryder także zostaje schwytana ,a w jej ciele zostaje wszczepiona 'dusza' która nazywa się Wagabunda, która próbuje dowiedzieć się ile zostało ziemskich buntowników .Melanie nie poddaje się bez walki, a Wagabunda zaczyna odczuwać emocje. Jak potoczą się dalsze losy ? To musicie sami odkryć czytając te pełną napięcia książkę.


Igrzyska śmierci\
Igrzyska śmierci"-Suzanne Collins
Na ruinach Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście Dystryktów. Władzę stolicy zmuszają podległe rejony do składania daniny. Raz w roku każdy z dystryktów musi ofiarować   chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, którzy biorą udział w potwornym turnieju igrzyskach śmierci gdzie uczestnicy  walczą ze sobą na śmierć i życie, a wygrać może tylko jedna osoba. Główną bohaterką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen. Wzięła udział w igrzyskach za swoją młodszą siostrę Primrose, która została wylosowana na kandydatkę w turnieju. Jak potoczą się losy Katniss ? Tego musicie się dowiedzieć przez przeczytanie tej książki.


\
"Fangirl"-Rainbow Rowell
"Kim jest fangirl?
-Jeśli jesteś fangirl, to wiesz. Jeśli nią nie jesteś, to nie zrozumiesz." 
Powieść fangirl jest bardzo ciekawą i ciepłą powieścią z niesamowitą dawką humoru, idealną na chłodne wieczory. Jest to opowieść o trudnej sztuce dojrzewania i przyjaźni mimo przeciwności losu, oraz o ludziach, którzy kochają książki. Co to samej fabuły, to jest to historia nastoletnie Cath, która wybiera się do college'u i zostaje pozostawiona przez bliźniaczą siostrę Wren, bo ta woli imprezować, randkować i poznawać siostrę. Aspołeczna Cath, woli siedzieć w pokoju, pisać fanfiction i interesować się życiem nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Jak już na wstępie mówiłam, jest to książka pełna śmiesznych sytuacji oraz kilku bardzo wzruszajacych momentów. Myślę, ze warto polecić ją nastoletnie ludziom oraz tym trochę starszym 
Ocena:9,5/10


\
"Gwiazd naszych wina"-John Green
Książka będąca przez dwa lata na liście bestsellerów, jedna z nielicznych, od których nie mogłam oderwać oczu i położyć się spać. Historia opowiada o szesnastoletniej Hazel, która walczy z nowotworem płuc, dziewczyna popada w coraz głębszą depresję, więc matka wysyła ją na spotkania grupy wsparcia w kościelnej piwnicy. Na spotkaniach poznaje rok starszego Augustusa zmagajacego się z kostniako-mięśniakiem. Chłopak ma amputowaną nogę i cieszy sie z braku przerzutów raka (spoiler: do czasu). Bohaterowie są pogodzeni z "wyrokiem" i chcą wykorzystać życie najlepiej jak potrafią. Jest to bardzo poruszającą opowiesc, która nikogo nie pozostawi obojętnym. 
Ocena 10/10


Ferie już praktycznie rozpoczęte, więc razem z Łukaszem Szymańskim postanowiliśmy zamieścić tu wpis o książkach godnych polecenia, mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie na mroźne wieczory. 


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor