Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 16 maja 2022 - 17:10
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »

Hej, hej DKŻ

Hej, hej DKŻ


Martyna Redestowicz 2015-10-18                Od jutra (19.10.2015r.)  rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Omanie, Radosław Furmański oraz Maciej Kluszczyński będą reprezentować Dobrzyński Klub Żeglarski. Zawodnicy wcześniej byli na dwutygodniowym zgrupowaniu w Omanie, aby zaaklimatyzować się oraz sprawdzić akwen tegorocznych Mistrzostw Świata. Warunki bywają tam na ogół bardzo ciężkie, co opisuje nam zawodniczka polskiej Kadry Narodowej w Windsurfingu Gosia Białecka. „ Czas zakończyć wojnę o przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Ostateczne starcie Tytanów z RS:X team’u odbędzie się podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Omanie. Właśnie zakończyliśmy dwutygodniowy rekonesans na Półwyspie Arabskim w Mussanah.
Zawsze świetnie znosiłam wysokie temperatury i dużą ilość słońca, dlatego spodziewałam się przyjemnego zgrupowania w gorących klimatach, a tymczasem oglądany na zdjęciach raj na ziemi, zupełnie nieoczekiwanie, zmienił się dosłownie w piekło na ziemi!
Temperatura w Omanie nawet w nocy nie spada poniżej 30 stopni. W dzień na niebie nie ma ani jednej chmurki, w powietrzu jest dużo wilgoci i jakieś 40 stopni.
Wychodzisz z hotelu prosto do piekarnika – dostajesz pierwszy konkretny strzał, a jeszcze nawet nie rozwinąłeś żagla.
Nie potrzeba większego wysiłku żeby tętno wzrosło, a ciało zaczęło się rozpływać, ale prawdziwa rzeź czeka na wodzie. Przeważają słabe, bardzo słabe i super słabe wiatry – ostra pompa od startu do mety, pot z kremem spływający do oczu, zaciśnięte na bomie dłonie palą i z każdą minutą coraz ciężej oddychać. Żeby nie było wątpliwości woda w zatoce Omańskiej przypomina klasyczną zupę – słona i mocno podgrzana, a jak masz szczęście (albo pecha) to możesz spotkać  żółwia albo …. węża. Mistrzostwa Świata a przy okazji finał eliminacji olimpijskich, w takich warunkach, mogą się okazać dla mnie najcięższą imprezą w karierze. Będzie pot, będzie krew, będą łzy ale jedno jest pewne – wygra najlepszy/najlepsza!” Jednym słowem mówiąc jest to finał w piekle. Pierwszy wyścig rozpoczyna się już jutro o 14;15. Zapraszamy do śledzenia wyników regat http://www.rsxclass.com/worlds2015/. Krótko mówiąc naszym reprezentantom życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki! :)


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor