Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:32
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


MIłość


2010-12-17


Miłość - dla niektórych miłość wcale nie istnieje, ale to nieprawda . Miłość była, jest i będzie. Jednak nie zawsze jest ona obustronnie odwzajemniona. Niektórzy w naszym wieku nie wiedzą jeszcze co oznaczają słowa 'Kocham Cię', a bardzo często ich używają .
Po czym potem ranią inne osoby. Niedawno również doświadczyłam miłości , jednak i tak nic z Tego nie wyszło. Dlaczego?! Nie mam pojęcia. Może było jej za mało , albo po prostu tak było nam pisane. A dokładnie co to jest miłość - jest dowolną ilością emocji i doświadczeń zachodzących z powodu więzi pomiędzy dwojgiem osób.

Pewien psycholog stwierdził, że miłość można opisać przy pomocy trzech zasadniczych składników: intymność , namiętność i zaangażowanie. I te cechy ulegają ciągłej przemianie w czasie trwania związku. Są również różne formy miłości , fazy czy modele , ale tak naprawdę miłość to po prostu miłość. Jest dużo miłosnych wierszy oraz piosenek. Pomagają one nam w przypomnieniu  sobie ciekawych chwil z osobą, z którą się jest
lub przypominają nam miłe chwile, które już przeminęły . Miłość również nie zawsze objawia się radością i zadowoleniem, owszem, często chodzimy bardzo szczęśliwi i śmiejemy się do różnych przedmiotów np.: do lodówki , ale też często pojawiają się łzy a niekiedy nawet popełniamy bardzo różne błędy takie jak cięcie swojego ciała , przedawkowania tabletek czy nawet popełnienie samobójstwa. Bardzo często słyszy się o tak zwanej miłości dla 'zakładu' czy dla 'zwały' . Czyli koledzy zakładają się, że poderwą jakąś laskę w przeciągu jednego tygodnia jak powiedzmy dostaną pięć dych . I często właśnie takie coś kończy się, że dziewczyna zakochuje się, a chłopak po tygodniu rzuca ją , bo zakład. Dlatego miłość nie zawsze kończy się Happy Endem .
Ale co tu dużo mówić , miłość jest po prostu piękna , także życzę jak najwięcej miłości każdemu z Was ;)
Ona_14 .

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor