Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 17 maja 2022 - 09:33
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Z życia ucznia naszego gimnazjum II...


Julia Gitner 2017-03-18

"Jeden punkt do zwycięstwa"
Koszykówka to sport drużynowy, w którym dwie pięcioosobowe grupy rywalizują między sobą, próbując zdobyć punkty, wrzucając piłkę do kosza. 
  Znajdujemy się w Lipnie, w jakimś liceum, żadna z nas nie zna dokładnej nazwy. Idziemy do szatni, jest całkiem ładna i każdej z nas podobają się szafki, z których możemy korzystać, ponieważ wyglądają na zagraniczne.Wszystkie się przebrałyśmy i czekamy na rozpoczęcie zawodów. Zostało jeszcze pół godziny. Naszym trenerem jest Pan Grzegorz Krańcu.  Właśnie poszedł wylosować, kiedy i z kim będziemy grały mecze. Niestety, pan miał pecha i wylosował, że zaczynamy dzisiejsze zawody meczem z prywatnym gimnazjum z Lipna. 
Czas zacząć grę! 
  Wchodzimy na boisko, w pierwszym, podstawowym składzie: Dominika Górecka, Wiktoria Szpiegowska, Paulina Kraśnicka, Wiktoria Sztarbowska i ja. Jesteśmy trochę zestresowane, ale jest to mobilizujący stres. Zaczynamy grać! Nasza drużyna jest cały czas na prowadzeniu. Nagle coś się psuje. Każda z nas staje się poddenerwowana, gdyż tracimy punkty. 
-Podaj mi piłkę!-krzyczy Dominika. Ostatnia szansa zmarnowana. Niestety, mecz zakończył się remisem. 
Teraz musimy czekać na kolejną grę. Nadszedł czas następnego meczu, który po raz drugi kończy się remisem. Jesteśmy trochę smutne, bo gramy dużo lepiej od naszych rywalek, tylko po prostu mamy dziś pecha. Na szczęście trzeci mecz jest nasz! 
Wygrałyśmy go z dużą przewagą punktów! Spowodowało to, że zajęłyśmy drugie miejsce i zabrakło nam jednego punktu do zwycięstwa. 
-Dziewczyny, nie przejmujcie się, jesteście tu najlepsze- powtarzał pan Grzegorz. Uznałyśmy, że drugie miejsce nie jest złe i niektórzy by o nim marzyli. 
Jesteśmy szczęśliwe, bo nasze rywalki są miłe. Lubimy gdy jest przyjemna atmosfera podczas takich wydarzeń. 

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor