Artykuły

« Poprzedni Następny »

Nowe sukcesy i osiągnięcia Dobrzyńskich Żeglarzy

Martyna Redestowicz 2014-06-02

Starsza grupa chłopaków ma już za sobą osiągnięcia z sezonu letniego, który nie dawno się rozpoczął. Chłopacy mają się czym pochwalić, ponieważ pozajmowali bardzo dobre miejsca oraz wybierają się na dalsze regaty, aby walczyć o jak najlepsze wyniki.

"Czterech Muszkieterów", czyli Dawid Furmański, Radek Furmański, Maciek Kluszczyński oraz Piotrek Pawlak uczestniczyli w regatach o puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Pucku.

Dawid zajął 7 miejsce w seniorach, Radek 1, Maciek 4, a Piotrek 7 na 52 uczestników. Dawid wybiera się teraz na Mistrzostwa Europy w Turcji.

Radek na regatach w Pucku, które były eliminacją do Mistrzostw Świata ISAF w Portugalii, był 1 jak już było wspomniane tym samym wygrał eliminację i jako jedyny Polak w klasie RS:X, będzie reprezentował nasz kraj. W ubiegłym roku na Cyprze był 3, chce również teraz obronić tytuł, ale liczy także na więcej. Co do Pucka to w pierwszym wyścigu popełnił falstart, czyli za wcześnie wystartował i już całe regaty musiał się mieć na baczności, żeby nic nie zepsuć i nie złapać żadnego "doła", ale jak widać poszło mu wspaniale ten falstart był jednak znakiem, który go postawił na baczność, aby uważać. W kwietniu był na Pucharze Świata we Francji na lazurowym wybrzeżu. Po raz pierwszy startował w Seniorach w regatach międzynarodowych. Był to całkowicie start treningowy, zajął 52 miejsce na 96 startujących.

Maciek Kluszczyński na regatach o puchar Polskiego Związku Żeglarskiego zajął 4 miejsce, czyli drugie z Polaków, przez pierwsze dni był 3, ale w ostatnim dniu wyprzedził go Białorusin. Wcześniej również zaliczył swój debiut w Pucharze Świata we Francji by zebrać doświadczenie. Najbliższe plany to wyjazd na Mistrzostwa Europy do Turcji.

Piotrek Pawlak w Pucku również zajął bardzo dobre miejsce, czyli 7 jak jest napisane powyżej dla niego jednak była to również eliminacja do XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na którą się zakwalifikował. Teraz wybiera się do Poznania lub Kalisza, aby walczyć o 1 miejsca. Jak widać można wszystko pogodzić szkołę jak i trenowanie, chłopacy udowodnili to swoimi osiągnięciami, które wiążą się z dużą ilością pracy. Chłopakom gratuluję osiągnięć oraz życzę dalszych sukcesów na następnych regatach.