Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:04
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


,,Czy zgadasz się z opinią, że współczesny świat pozbawiony jest wartości i zdominowany przez zło?’’


blondaskinia 2008-12-10


Kiedyś musiało się to zdarzyć- nasza pani polonistka zadała następny temat do napisania rozprawki. Dokładnie ten, który znajduje się w tytule tego artykułu(patrz na górę:)
Pani polonistka podsunęła mi także pomysł, aby zebrać z klasy kilka sprawdzonych już rozprawek i napisać ich "wyniki’’ do ,,Nawojki’’.

Jedna z osób, nie wymieniając imienia i nazwiska- Agata Kozłowska stwierdziła, iż w zupełności świat zdominowany jest przez zło.

Jednym z argumentów jakim topotwierdziła jest oto takie zdanko ,,,...wzrasta ilość placówek typu poprawczaki, więzienia, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze (np. domy dziecka)itp. Poza tym dzieci od najmłodszych lat oglądają bajki związane z przemocą, grają w gry komputerowe, gdzie ciągle przelewa się krew.’’

 Potwierdzające na ten temat zdanie miał także Krzysiu Białoskórski, który napisał ,,...ludzie nie potrafią znaleźć sobie żadnego sensownego zajęcia w życiu. Sięgają oni po alkohol, papierosy a także narkotyki, które bez wątpienia są przyczyną zła’’.

 Problem zdominowanego świata przyznał także Damian Bukowski, który stwierdził,,...dzisiejszy świat jest pozbawiony kultury. Przykładem jest tutaj dzisiejsza młodzież, od której wymagane jest minimum, którego nie potrafią spełnić.Wyobraźmy sobie zatłoczony autobus, miejsca stojące zajmują osoby starsze, a siedzące-młodzież’’.

Inne całkiem na tę kwestie miała zdanie moja kumpela, która postanowiła zostać anonimowa(a proszę bardzo:). Na pytanie czy świat zdominowany jest przez zło, odpowiedziała ,,Oczywiście, że nie, gdyby tak było wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej. Wszędzie czaiłoby się na nas jakieś niebezpieczeństwo, bylibyśmy kuszeni ze wszystkich stron różnymi rzeczami. Każdy interesowałby się tylko sobą,  nie zwracał uwagi na innych. Może w części tak jest ale na pewno nie do końca.Dobro również istnieje, chociaż nie wszyscy chcą dobrze postępować’’.

Tak więc na ten temat były różne opinie. Zło istnieje, ale dobro także. No więc może zacznijmy robić coś, aby było więcej tego drugiego.

Blondaskinia
- z pozdrowieniami dlatych, którzy użyczyli mi swoich prac :)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. hm Tuska 2009-01-25
1. .. Witek 2008-12-22


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor