Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:43
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Tego dnia była naprawdę szczęśliwa


Agata Kozłowska 2008-12-21


Dwunastoletnia dziewczynka pochodziła z ubogiej rodziny. Była to osoba, która wierzyła w marzenia, miała wielką potęgę podświadomości, godną naśladowania.

Kieszonkowe jakie dostawała raz na tydzień od rodziców przekazywała jeszcze biedniejszym od niej, codziennie odwiedzała osoby chore i wspierała ich pozytywnym myśleniem. Zawsze marzyła o podróżach zagranicznych.

Często rozmawiała na ten temat z przyjaciółmi i znajomymi.Wyobrażała sobie różne kraje i jej tam obecność.

 Pewnego dnia rodzice dziewczynki otrzymali wiadomość, że jest możliwość wyjazdu na wycieczkę do Egiptu i krajów sąsiednich. Cena tego wyjazdu była wygórowana. Kiedy to usłyszała nie dawała rodzicom spokoju. Wiedziała, że trudno będzie ich namówić, ale robiła wszystko, żeby wyjechać.

 Wykonywała ciężkie prace(noszenie drewna, węgla u ludzi bogatych) żeby zarobić pięniądze na tą wycieczkę. Oczekiwania była bardzo cieżkie. dziewczynka pracowała zaraz po szkole wieczorami przychodziła do domu zmęczona po ciężkkim wysiłku z myślą jeszcze o nauce.

Przyjaciele dziewczynki obserwowali ja bardzo dokładnie. podziwiali ją za tą ciężką pracę jaką wykonuje i za jej ambicje. Postanowili zrobić przedstawienie kukiełkowie żeby zebrać dla niej pieniądze po to by spełniły się jej marzenia.

Mijały dni a ona cały czas wierzyła że nastąpi ta chwila kiedy zbierze wystarczającą ilość pieniędzy. Pewnego wieczoru rodzice poprosili ją na szczrą rozmowę. Domyślała sie o co chodzi i z niecierpliwością czekała na finał.

Po chwili weszła do jej domu grupka przyjaciół która zebrała pieniadze na jej spelnienie marzeń. Dziewczynka nie mogła w to uwierzyć. zaczęła płakać, dziękować wszystkim jej przyjaciołom za trud i poświęcenie.

Rodzice jej byli również w szoku i od razu stwierdzili, że skoro są fundusze, dwunastolatka może jechać, jednakże musiała przysiądz, że będzie bardzo odpowiedzialna i że już nigdy nie bedzie wykonywała ciężkiej roboty.

Bez wątpienia przytaknęła ze szczerym usmiechem. Wierzyła, że taka okazja długo się nie nadarzy, przyżekła że zrobi wszystko żeby nie zawieść swoich rodziców.

Ten dzień i ta chwila była bardzo ważna w jej życiu. Pojechała na wycieczkę, zwiedziła wiele wspaniałych miejsc. Cały czas jednak pamiętała o przyżeczeniu danej rodzicom. Po przyjeździe dziewczynka obdarowała całą okolice pięknymi podarunkami. Te dni były dla niej spełnieniem marzeń.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor