Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Niedziela, 20 stycznia 2019 - 22:13
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Dzień Dziecka


Martyna Redestowicz 2014-06-03


Dzień Dziecka - święto dzieci obchodzone corocznie w wielu krajach. Dzień Dziecka obchodzony jest od roku 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokhmolskim. Od 1952 r. stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży. Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu; np. poprzez organizowanie rozgrywek międzyklasowych.

Wczoraj w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka połączony z dniem sportu oraz dniem patrona szkoły. Wszystkie klasy brały udział w konkurencjach sportowych: skokach wzwyż, rzutach piłką lekarską oraz rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową i grę w ping-ponga. Odbył się również konkurs wiedzowy z zakresu przedmiotów ścisłych. Oprócz tego rodzice przygotowali dla nas słodki poczęstunek.


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor