Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 27 stycznia 2022 - 23:53
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Karnawał


Małgorzata Brulińska 2012-01-02

Obrazek: http://www.travelstar1.com/rio-carnival/

Święta, święta i po świętach... Wraz z ostatnim dniem grudnia i towarzyszącymi mu zabawami sylwestrowymi wkraczamy w okres karnawału. Karnawał to, jak powszechnie wiadomo, czas zimowych imprez, przeróżnych balów i maskarad, które tylko w tym okresie nabierają wyjątkowego charakteru swobody i radości. Warto skorzystać z okazji i przynajmniej raz zabawić się podczas jednej z organizowanych wtedy zabaw, tym bardziej, że okres karnawału trwa długo- kończy się dopiero we wtorek przed Środą Popielcową, rozpoczynającą Wielki Post.
Kiedy mowa o karnawale nie można nie wspomnieć o sławnym na cały świat, widowiskowym karnawale w Rio de Janeiro. Wtedy to brazylijczycy oragnizują ogromne, trwające kilka dni parady na ulicach miasta. Wszędzie słychać latynoską muzykę, na wielkich platformach można podziwiać piękne brazylijskie kobiety w barwnych strojach tańczące sambę.
Oczywiście nie każdy ma możliwość bycia uczestnikiem karnawału w Rio de Janeiro, ale myślę, że w Polsce też odpowiednio świętujemy ten radosny czas po Bożym Narodzeniu. Dlatego i my dajmy się ponieść karnawołowemu szaleństwu, by dobrze rozpocząć nowy rok :)


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor