Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 27 stycznia 2022 - 23:54
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Minął tydzień...


Aleksandra Błażejewska, Daria Górska 2010-09-13


SZKOŁA:
  1. W ubiegły czwartek minął już tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego. Zaczęło się wstawanie rano, uczenie się do klasówek grrr (znaczy tylko gdzieś tak 50% się uczy, ale to chyba każdy wie ;) ) i wiele innych rzeczy, które się robi w szkole. Pan Dyrektor już ma pełne ręce roboty, bo oczywiście jak to my już coś nabroiliśmy)

POLSKA:

1.     10 września, minęło 5 miesięcy od tragicznej katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka. Ostatnie doniesienia głoszą, że bliscy ofiar katastrofy chcą wybrać się na pielgrzymkę do Smoleńska, aby uczcić pamięć zmarłych.

2.       Znów pogorszył się stan 6 – letniego Tomka, który zatruł się grzybami. Chłopiec jest po przeszczepie wątroby. Lekarze ponownie musieli podłączyć chłopca do respiratora.

3.       Strona policyjni.pl donosi, że coraz więcej jest nieletnich przestępców niż tych dorosłych. Czy naprawdę my, dzisiejsza młodzież, jesteśmy tacy źli?

4.    W niedzielę po godzine dziewiątej doszło do wypadku w Bystrzycy (woj. podkarpackie). Kierowca opla potrącił osobę, a następnie uderzył w fiata nadjeżdżającego znad przeciwka. Fiat wjechał w osoby idące poboczem, a opel w następne. W sumie 11 osób zostało rannych w tym 3- letnia dziewczynka. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

ŚWIAT:
  1. 11 września, minęło 9 lat od ataku terrorystycznego na Word Trade Center. W ataku zginęły 2752 ofiary. Mówi się, że za tą tragedią stoi Al. Kaida.
  2. Niedługo rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu o Spider-Manie. Rozpoczęły się castingi, w których wybrani zostaną aktorzy do obsadzenie ról w filmie. Jak wiadomo główną rolę Spider-Mana zagra Andrew Garfield. O rolę dziewczyny Spider-Mana ubiegają się m.in. Hilary Duff, Emma Roberts, Lili Collins. 
  3. Znana aktorka Halle Berry przyjedzie do naszego kraju w październiku, aby promować swoje perfumy, które cieszą się dużym powodzeniem w naszym kraju.

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor