Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 13 grudnia 2018 - 11:41
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Nasi Ukochani


Karolina Obrębska 2011-01-22


Naprawdę chodzi mi tu o naszych dziadków i nasze babcie. Styczeń zawsze jest dla Wnuków miesiącem wyjątkowym. W końcu to wtedy nasi dziadkowie mają swoje wielkie Święto. A przecież każdy chyba lubi sprawiać im radość? Są to święta rodzinne, świeckie w, których wnuki składają życzenia swoim dziadkom i pradziadkom, a w przedszkolach organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek z wręczeniem laurek.
Dzień Babci - w Polsce obchodzone 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii i Brazylii a w Hiszpanii - 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca.
Dzień Dziadka - prawdopodobnie został on "przyniesiony" z Ameryki w latach osiemdziesiątych i stopniowo stawał się coraz popularniejszy.
Święta te mają w Polsce ponad czterdziestoletnią tradycję. Pojawiły się w naszych kalendarzach już w latach 60 ubiegłego wieku. O ile jednak nie sposób dokładnie ustalić, kto i kiedy ustanowił Dzień Babci i Dziadka.W czasie trwania tych dni wnuczęta przyjeżdżają do swoich dziadków, składają im życzenia, wręczają laurki i różnego rodzaju prezenty.
Wszystkim Babciom i Dziadkom (w tym także moim) z okazji ich Święta składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, a także pociechy ze wszystkich wnuków oraz prawnuków. A oto kilka życzeń, którch można użyć przy spotkaniu z własnymi dziadkami:
Nieraz gdy sen skrzydła uniósł,
Ciebie widziałem Babuniu,
jak swą delikatną ręką
w śnie okrywasz mnie kołderką...
I codziennie widzę stale,
jak się troszczysz mną wytrwale,
więc ode mnie przyjm w wdzięczności
zapewnienie mej miłości.


Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor