Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 21:55
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Wiosna!


Klaudia Bielicka 2011-03-23


"Fantazja jest jak wieczna wiosna " . Już nadchodzi ! Już się zaczyna! Dokładnie dwadzieścia jeden minut po północy 21 marca będzie wiosna - na razie ta astronomiczna. Ładna pogoda też nie każe na siebie zbyt długo czekać . Ciągle jeszcze możliwe są opady śniegu. Zima nie daje za wygraną utrzymując się najdłużej w górach. Trwa tu często nawet do kwietnia. Jednak to nie zmienia faktu, że oczekiwana przez nas z utęsknieniem wiosna jest tuż-tuż .Z każdym dniem robi się coraz cieplej. Z radością obserwujemy ostatnie już podrygi zimy i pierwsze, wiosenne oznaki. Wiosna w przyrodzie i w nas. Ożywająca z zimowego letargu natura pobudza do tworzenia. Wszyscy odczuwamy wpływ wiosny na nasze samopoczucie. Przybywa nam sił do działania , bijemy optymizmem i radością do życia
Moda : Stawiaj na ciepłe i jasne barwy , które rozbudzą cię po smutnej zimie . Beże , zielenie , żółcie , pomarańcze z efektami roślinnymi . + Kolorowe szale będą hitem nadchodzącej wiosny .
Uroda : W okresie wiosennym zaczynamy więcej uwagi poświęcać swojemu wyglądowi . Niezmiennie po zimowym zaniedbaniu wyraźnie widoczne są wszelkie mankamenty urody. Najbardziej wyeksponowanym staje się nadmiar „sadełka”. Jest to najwłaściwszy moment, żeby zabrać się za siebie i przed latem odzyskać utraconą figurę.
Zdrowie : Po zimowej ociężałości wykazujemy większą aktywność ruchową. Więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a promienie słoneczne pozytywnie wpływają na stan naszej psychiki. Barwy wiosenne wpływają na stan naszego zdrowia przez wyrównywanie poziomu energii w organizmie:
• żółty – wspomaga układ oddechowy, reguluje ciśnienie krwi,
• zielony - działa uspokajająco, wpływa na pogłębienie i zwolnienie oddechu,
• niebieski - wpływa kojąco na umysł, obniża zbyt wysokie ciśnienie,
• fioletowy - eliminuje ból i bezsenność.
Uczucia : Rozkwita przyroda i nasze uczucia. Na ulicach pokazują się zakochane pary , w powietrzu pachnie romantyzmem i miłością.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor