Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:18
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Wiosna z językami!


Magdalena Zielińska 2016-04-01


  21 marca 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy 1-szy dzień wiosny. Jak co roku odbywały się zabawy z językami: angielskim i niemieckim. Hasłem w VI edycji był zdrowy styl życia, co w powyższych językach brzmi ,, Healthy spring/Gesunder fruhling''. Nie obyło się bez rywalizacji. Każda klasa na wstępie miała zaprezentować hasło w języku wylosowanego kraju: angielsko- bądź niemieckojęzycznego, tak więc kilka dni przed uroczystością miało miejsce losowanie: 
IA- USA
IB- Irlandia
IIA- Niemcy
IIB- Szwajcaria
IIIA- Wielka Brytania
IIIB- Austria
Kolejnym zadaniem klas było wykonanie piosenki w danym języku. Klasy dostarczyły nam dużej dawki humoru. Imponująca okazała się także charakteryzacja wykonawców. Każda klasa przedstawiała zdrowy styl życia wylosowanego kraju. Między prezentacjami klas występowały rywalizacje sportowe, takie jak: ,,slalom z jajkiem'', konkurencja z obręczą ,,hula-hop'' oraz ,,bieg w parach z zawiązanymi nogami''. 1-szy dzień wiosny nie mógł odbyć się bez quizu. Uczestnicy tej konkurencji wykazali się wiedzą na temat wylosowanego kraju. Potyczki te oceniało jury w składzie:
p. Joanna Jędrzejewska- nauczycielka muzyki i sztuki
p. Marzanna Nowak-Cak- nauczycielka języka angielskiego
p. Paweł Bielicki- nauczyciel wychowania fizycznego
 
Ocenie podlegały: forma i treść prezentacji klasowych, jakość wykonania zadań sprawnościowych i wiedzowych, poczucie humoru. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1 miejsce- ex-aequo klasy: IIB i IIIa- 30 pkt.
2 miejsce- klasa IIIb- 24 pkt.
3 miejsce- klasa IB- 20 pkt.
Klasa IIA zdobyła 18 pkt., a klasa IA- 15 pkt. Punktacja klas doliczona zostanie do punktacji pucharowej. Dziękujemy wszystkim klasą za wkład pracy oraz zaangażowanie. Podziękowania należą się również prowadzącym Dominice Góreckiej i Arturowi Chęckiemu. VI edycja dobiegła końca, ale organizatorzy zapraszają na kolejną w przyszłym roku. 
 

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor