Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 27 stycznia 2022 - 23:54
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Osłabieni


Marta Wasilewska 2010-10-12


Dopalacze. Jeden z największych problemów młodzieży w ostatnich latach. Czasem nieświadomie, czasem w pełnej świadomości. Młodzież coraz częściej sięga po tego typu środki.

Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po dopalacze. Tłumaczą się osłabieniem, ogarniającym ich przygnębieniem a czasem po prostu nudą, która ich przytłacza. Twierdzą, że nie robią nic złego, ponieważ dopalacze nadal są legalne. W Rzeczpospolitej Polskiej nie ma zakazu sprzedaży tych środków, chociaż działają prawie jak narkotyki.
Często jednak sięgając po dopalacze, młodzież nie wie czym grozi ich częste spożywanie. Prowadzi to m.in. do stanów lękowych. Młodzi ludzie bardzo często nie mają pojęcia, że w taki sposób sobie szkodzą. Dopalaczami są również napoje energetyczne, które spożywamy zazwyczaj, ponieważ nam smakują.
Zazwyczaj młodzież łudzi się, że sięgniecie po dopalacz nie jest szkodliwe.- Przecież to nie są narkotyki!- Upiera się młodzież.
Ostatnio media podały informację, że Polska ma zamiar zamknąć każdy sklep, w którym sprzedawane są dopalacze i ma zamiar zabronić spożywania tych środków odurzających. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z czyhających na nasze życie zagrożeń.
Długotrwałe spożywanie dopalaczy szkodzi nam tak samo (a może nawet bardziej) niż palenie tytoniu. W dopalaczach znajduje się wiele szkodliwych substancji. Niestety często młodzież i inne osoby, które sięgają po te środki odurzające nie mają pojęcia, że mogą stać się zalęknieni, bardziej nerwowi i nadpobudliwi. Media zbyt rzadko poruszają sprawę nadużywania tych środków odurzających.
Dopalacze już od dawna powinny zostać zabronione, ponieważ działają bardzo podobnie jak narkotyki i zbyt silnie uzależniają do siebie młodzież. Można nazwać je używkami, jakimi są m.in. tytoń, alkohol itp.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor