Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 07:55
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Ranking aut


Norbert Bąkowski 2011-03-17Witam ponownie. Czas na zapoznanie Was z kolejnymi premierami I kwartału br. Kolejne auta na liście to VOLVO V60, VOLKSWAGEN Eos, VOLKSWAGEN Jetta, RENAULT Latitude, CITROËN C4 i MAZDA 2.
VOLVO V60 NWK
Wygląda najbardziej sportowo ze wszystkich kombi w historii marki. Niestety ma mały jak na samochód tego typu bagażnik. Ma on pojemność zaledwie 430L. Jeśli ktoś szuka bardziej pojemnego kombi to szwedzka firma proponuje V70 z bagażnikiem o pojemności 575-1600L.
Nadwozie:kombi
Moc silnika:115-304KM
VOLKSWAGEN Eos FL
Przedstawiony w 2005r.Eos nareszcie doczekał się większej modernizacji. Auto będzie miało m.in. nowe reflektory i grill.
Nadwozie:kabriolet
Moc silnika:122-210KM
VOLKSWAGEN Jetta NM
Jak, każda z poprzednich Jett najnowsza generacja ma klasyczny, ponadczasowy design. Auto ma solidnie wykonaną kabinę. Platforma jest z Volkswagena Golfa.
Nadwozie:sedan
Moc silnika:90-200KM
RENAULT Latitude NM
Renault jeszcze nigdy nie odniosło sukcesu w klasie średniej wyższej, lecz ciągle próbuje. Ten model będzie produkowany w Korei Południowej, gdyż ma wiele wspólnych podzespołów z autem Samsung SM5. To nie jest najlepiej wyglądające Renault ostatniej dekady, ale ma ogromne wnętrze.
Nadwozie:sedan
Moc silnika:140-240KM
CITROËN C4 NM
Jest bardziej konserwatywnie stylizowany niż DS4 i nie tak prestiżowy. W europie prawdopodobnie będzie dostępny tylko 5-drzwiowy hatchback. Jakość z jaką zostały wykonane tworzywa sztuczne w kabinie jest ponad przeciętnie wysoka. Pasażerowie mają sporo miejsca na nogi, zaś przednie fotele są doskonale wyprofilowane.
Nadwozie:5-drzwiowy hatchback
Moc silnika:92-156KM
MAZDA 2 FL
Zmodernizowana „dwójka” ma nowy centralny przedni wlot powietrza i zmienione reflektory. Poprawione zawieszenie ma oferować więcej komfortu.
Nadwozie:3-i5-drzwiowy hatchback
Moc silnika:75-102KM
FL- modernizacja
NWK- nowa wersja karoserii
NM- nowy model
To już wszystko na teraz. Do zobaczenia wkrótce.

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor