Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:40
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Recenzja spektaklu pt. "Mały Książę"


Marta Wasilewska 2011-05-29

Obrazek:lo2.wloclawek.q4.pl


Dnia 25 maja bieżącego roku we włocławskim Teatrze Impresaryjnym obejrzeliśmy spektakl zatytułowany "Mały Książę". Wyreżyserował go Bartosz Jarzymowski. Wystąpili:
Danuta Pietraszewska
Magdalena Kajrowicz
Agnieszka Radzikowska
Aleksander Szklarski
Bartosz Jarzymowski
"Przedstawienie jest adaptacją "Małego Księcia" wzbogaconą o fragmenty powieści tego samego autora, Antoina de Saint Exupery'ego "Ziemia planeta ludzi". Nieustające pytanie o sens życia i miejsce człowieka w "trybach" współczesnego świata stało się główną inspiracją dla twórców tego widowiska. Czym jest dzisiaj przyjaźń, miłość, zaufanie, odpowiedzialność? Pytanie jakże aktualne, gdy otoczeni zdobyczami współczesnej cywilizacji zapominamy o najważniejszych wartościach- kruchych uczuciach".
Myślę, że powyższy cytat świetnie odzwierciedla ideę powstania spektaklu czy pomysłu jego stworzenia. Od aktorów biła swoboda, a zarazem poczucie, jak poważna jest książka Exupery'ego. Myślę, że do tej powieści (i wystawionej sztuki również) należy dojrzeć. Inaczej może nas zmylić nieco banalny tytuł. Również ten jakże popularny fragment: "Narysuj mi baranka!" wydaje się bezsensowny i infantylny. Po głębszym przemyśleniu staje się jednak głęboki i każe wyciągać wnioski.
Spektakl bardzo mi się podobał. Nie zabrakło nowatorskiego toku myślenia i humoru. Uważam, że daje do myślenia. Ponadto pokazuje ideę przyjaźni i uświadamia, jak bardzo jest ona potrzebna w życiu. Zachęcam do obejrzenia :)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor