Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 20:14
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Ja też pływam!


Martyna Redestowicz 2013-09-28


Nasz mały Dobrzyń i  XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie

Od 8 do 18 sierpnia  w naszym miasteczku odbyła się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie. Brało w niej udział około trzystu uczestników. Były dwie tury pierwsza tura trwała od 8-12 sierpnia, w której rywalizowały pomiędzy sobą  klasy Optimist i Laser 4,7. Odbył się również wywiad z Olimpijczykiem Łukaszem Przybytkiem jak i również był  koncert Rockowy. Dni mijały bardzo szybko w dobrych warunkach. Klasyfikacja I miejsc wyglądała tak :
 Optimist dziewcząt  Melzacka Aleksandra YKP Gdynia
 Optimist chłopców  Mikołaj Staniul 
Laser 4,7 dziewcząt do lat 16 Kwaśna Magdalena ChKŻ Chojnice
Laser 4,7 dziewcząt do lat 18 Dubiela Agnieszka TS Kuźnia Rybnik
Laser 4,7 chłopców do lat 16 Rodziewicz Jakub Sejk Pogoń Szczecin 
Laser 4,7 chłopców do lat 18 Michalski Aleksander UKS YC Sława 
 Druga tura Olimpiady trwała od 14 do 18 sierpnia, w której rywalizowały pomiędzy sobą klasy : Cadet, L'Equipe, Techno. Pomiędzy tymi dniami było spotkanie z Panem Andrzejem Personem oraz odbył się koncert Szant. Dokładnie nie pamiętam wyników z klasy Cadet i L'Equipe, więc nie podam, ale klasyfikacja w klasie Techno przedstawiała się tak : 
I miejse w klasie dziewcząt zajęła Skórzewska Patrycja UJKS Szturwał Kalisz
A natomiast I miejsce w klasie chłopców zajął Grochowski Mateusz 
Jako jedynym przedstawicielem Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego był Piotr Pawlak, który jest uczniem naszego gimnazjum. Piotrek startował pierwszy raz w tak poważnej Olimpiadzie, w której zajął 19 miejsce na 32 uczestników.Tuż przed koncertem Szant odbyła się miła  uroczystość wręczenia nagród dla Radosława Furmańskiego i jego klubowego trenera Michała Przybytka. W imieniu Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego nagrody finansowe wręczył Sławomir Kopyść. Ta Olimpiada była dla nas wszystkich czymś wspaniałym, dla mnie była szczególna, ponieważ pracowałam tam jako wolontariusz wraz z moją siostrą, koleżankami i kolegami. Pomagaliśmy w podawaniu wózków do łódek,  byliśmy pomocą dla uczestników, mogli na nas polegać. Praca była ciężka, ale zarazem bardzo fascynująca, poznałam bardzo dużo osób. Na koniec Olimpiady my wolontariusze również dostaliśmy podziękowania i drobne upominki od organizatorów. Fascynuje mnie ta dziedzina sportu, ponieważ od ponad roku należę do Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego, pływam na desce. Początki były bardzo trudne, ale się nie poddałam, mam nadzieję i skryte marzenie, że w następnej Olimpiadzie wystartuje jako przedstawicielka klubu. :)

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor