Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Środa, 19 stycznia 2022 - 20:21
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Podsumowanie 2014r. w Dobrzyńskim Klubie Żeglarskim


Martyna Redestowicz 2015-02-02 

 


Rok 2014 dla dobrzyńskich żeglarzy był wyjątkowym rokiem. Wiele się działo, z czego każdy jest zadowolony.

·         Pierwsze osiągnięcia były już w lutym Michał Przybytek Mistrzem Polski w windsurfingu zimowym, a Dawid Furmański brązowym medalistą wśród juniorów.

·         W kwietniu dobre występy Łukasza Przybytka na regatach na Majorce i Hyeres. Pierwsze starty Radka Furmańskiego i Maćka Kluszczyńskiego w Pucharze Świata.

·         Natomiast w maju Piotr Pawlak zdobywa kwalifikacje do finałów OOM. Radek Furmański i Maciek Kluszczyński wygrywają eliminacje do MMŚ ISAF. Michał Przybytek zostaje trenerem reprezentacji Polski.

·         W czerwcu swój pierwszy debiut mieli młodsi zawodnicy, czyli start zawodników w Poznaniu oraz wygrana Trenera Michała w Maratonie Skandia.

·         Z kolei w lipcu  4 osobowa ekipa DKŻ na Mistrzostwach Europy, Radek Furmański Mistrzem Europy Juniorów, Radek wraca z MMŚ ISAF z brązowym medalem, Maciek Kluszczyński zostaje sparingpartnerem Zofii Klepackiej.

·         Sierpień DKŻ organizuje kujawsko-pomorskie Cup, Maciek wygrywa Maraton w Połajewie i regaty w Dobrzyniu. Dublet Radka i Maćka w MPJ w klasie RSX. Udział Piotra Pawlaka w finałach OOM oraz Radek wygrywa EuroSAF.

·         16.08 odbywa się w Dobrzyniu KUJAWSKO POMORSKIE XC, każdy z żeglarzy znalazł się na podium. Pierwsze miejsce wśród młodziczek zajęła Martyna Redestowicz, zaś drugie Wiktoria Ryczkowska oraz Szymon Ryczkowski zajął pierwsze miejsce w młodzikach. Trzecie miejsce Piotra Pawlaka w juniorach młodszych. W juniorach starszych pierwsze miejsce zajął Radek Furmański, drugie Dawid Furmański, natomiast w seniorach drugie miejsce Michał Przybytek.

·         Wrzesień Łukasz Przybytek Mistrzem Polski w 49er, Andrzej Święty 4 na MP w FW, Artur Manelski 4 na MP W kl. Raceboard.

·         Październik Radek Furmański Mistrzem Świata Juniorów w olimpijskiej klasie RSX Clearwater Usa.

·         Listopad wizyta Radka Furmańskiego, Maćka Kluszczyńskiego, Michała Przybytka u Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego.

·         Grudzień Łukasz Przybytek startuje w Pucharze Świata w dalekim Melbourn i kończy sezon 2014 na 15 miejscu w rankingu ISAF oraz trzech mieszkańców Dobrzynia znajduje się w Kadrze Narodowej.

W 2014 roku zdobyte medale zawodników Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego to:

-  Mistrzostwa Świata 1 złoty i 1 brązowy,

- Mistrzostwa Europy 2 złote

- Mistrzostwa Polski 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy.

Według klasyfikacji klubów żeglarskich w Polsce DKŻ Dobrzyń znajduje się na 8 pozycji, natomiast gminy w Kuj-Pom Dobrzyń na 7 pozycji.

Podsumowując śmiało można stwierdzić, że ten rok był wspaniałym rokiem dla Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego. Każdy dał z siebie wszystko, co widać w napisanych wyżej osiągnięciach. Trzeba również przytoczyć, że każdy dodatkowo ma obowiązki szkolne, Maciek z Radkiem są w klasie maturalnej, w której świetnie sobie radzą godząc wyjazdy na zgrupowania jak i naukę. Swoją postawą wszyscy zawodnicy klubu pokazują każdemu, że chcieć to znaczy móc. A teraz każdy pracuje na nowe sukcesy, aby rok 2015 był jeszcze lepszym :)

 

 


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor