Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 27 stycznia 2022 - 23:36
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Witam ponownie


Dawid Chojnicki 2011-03-30


Ostatnie dni to wielkie wydarzenie w sportach zimowych. Karierę sportową zakończył nasz Wielki Adam Małysz. Ostatni skok oddał 26 marca na Wielkiej Krokwi w Zakopanym. Żegnało go tam wielu znakomitych skoczków i tysiące kibiców. Przedtem jednak, w ostatnim konkursie Pucharu Świata w Polanicy zajął trzecie miejsce i w klasyfikacji generalnej uplasował się na trzeciej pozycji. Pocieszające jest to, że w konkursie tym swoje trzecie pucharowe zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Wszyscy wierzymy, że będzie on godnym następcą Adama.
Zakończyła się także rywalizacja w Pucharze Świata w biegach narciarskich. W  Falum Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odebrała znakomita Justyna Kowalczyk.

W Holandii trwają mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Polscy zawodnicy bez sukcesów, dominują Australijczycy.
Występujący w finale Ligi Mistrzów siatkarzy Jastrzębski Węgiel przegrał mecz o trzecie miejsce z Dynamo Moskwa. Na piłkarskich boiskach Europy trwa walka o awans do Euro 2012. W rozegranych dotychczas meczach wygrali faworyci. Polscy piłkarze grali towarzysko z Litwą i po brzydkim meczu przegrali 0:2. Następny mecz rozegrają już we wtorek z groźną Grecją. Trzymajmy za nich kciuki.

Walkę o punkty rozpoczęli kierowcy F-1 (niestety bez Roberta Kubicy). Pierwszy wyścig o Gran Prix Australii wygrał Niemiec Vetel. Doskonałą trzecią pozycję zajął Rosjanin Pietroń, kolega z zespołu Roberta Kubicy.

Region
Koszykarze Anwilu Włocławek walczą o jak najwyższą pozycję w lidze przed meczami play-of. W ostatnim meczu zagrają z mistrzem Polski Aseco Prokom Gdynia.
KIBIC

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor