Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 08:00
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...”


2006-10-13


Jedną z ostatnich wzruszających historii jest wiadomość o śmierci znanego polskiego piosenkarza Marka Grechuty.

Urodził się 10 grudnia 1945 w Zamościu, zmarł 9 października 2006 w Krakowie w wieku 60 lat. Z wykształcenia był architektem. Interesował się także rzeźbą i filozofią. Muzyka Marka Jana Grechuty jest niezwykle trudna do zdefiniowania, ze względu na jej unikatowość.

Najczęściej określa się ją jako łagodną formę progresywnego rocka z silnymi wpływami jazz rocka (szczególnie we wczesnym okresie twórczości), piosenkę autorską lub poezję śpiewaną. Ten wspaniały człowiek od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie. Ze względu na to, że z muzyką miał do czynienia już od dzieciństwa komponował wspaniałe utwory.

Słowa tytułu są słowami jednej z jego fantastycznych piosenek. Ich znaczenie jest bardzo poruszające i dające wiele do myślenie. Liczyć dla nas się powinny dni, których jeszcze nie przeżyliśmy. Każdy dzień powinniśmy przeżywać z szacunkiem, tak jakby miał to być nasz ostatni.
A&A

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor