Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 29 stycznia 2022 - 13:50
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


CHOROBA ULECZALNA !


Joanna Brzezińska 2010-06-11


Czytając Tygodnik ,,Niedziela" moją szczególną uwagę
zwrócił artykuł dotyczący najstarszej i najstraszniejszej z chorób jaką zna ludzkość.

Jest nią trąd. Wiem, że ona nie dotyczy społeczeństwa, w którym żyjemy, ale moglibyśmy pomóc ludziom cierpiącym na nią, którzy mieszkają w odległych od nas regionach świata.

Trąd- choroba Hansena to przewlekła choroba zakaźna powodująca powodująca zmiany na skórze oraz w nerwach układu obwodowego.


Bezlitośnie okalecza ciało człowieka, dlatego wywołuje paniczny lęk > i trwogę a zarażonych ,,wyrzuca" się z lokalnej społeczności.

Cierpią zarówno ludzie dorośli jak i dzieci w najuboższyszch rejonach świata : Indie, Afryka, Azja, wyspy Pacyfiku oraz Ameryki Południowej. Właśnie tu, najtrudniej o jej zdiagnozowanie, ponieważ brakuje specjalistycznego sprzętu.

Okazuje się jednak, że choroba ta jest uleczalna. W ciągu ostatnich 25 lat wyleczono 14 mln chorych. Artykuł podaje również, że zestaw antybiotyków potrzebnych do wyleczenia trędowatego to zaledwie 30 złotych.
 
Jeżeli udało mi się zainteresować Was chęcią do pomocy w tej sprawie to myślę, że bez problemu odnajdziecie w Internecie adres - Fundacja Polska Racula Follereau siedziba w Zielonce k. Warszawy , która działa w Polsce od 1996 roku. Wspiera ona ośrodki
trędowatych na całym świecie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor