Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Wtorek, 18 stycznia 2022 - 09:12
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Święto zmarłych


Patrycja Bukowska 2010-10-30


Ten dzień jest jedynym w roku, kiedy możemy poświęcić w całości swój czas na żal, który pozostał nam po utracie ukochanych osób.    Święto zmarłych: czas, kiedy nie tylko spotykmy sie z rodziną tą bliższą i tą dalszą, ale i rozmyślimy nad istotą własnego życia. Poświęcamy go wówczas na wspominanie zmarłych , pamiętając przede wszystkim te dobre chwile spędzone razem. Tego dnia na grobach tlą się znicze - symbole pmięci. Widać też pięknie przyozdobione wieńce. Ale czy nigdy nie zastanawialiśmy się nad tym, że to tylko na pokaz? Niektórzy ludzie nie odwiedzają grobów swoich bliskich w normalne dni w roku. Święto zmarłych jest dla nich okazją na to, by pokazać się z jak najlepszej strony.
    W opisywane święto, kobiety przyodziewają rozmaite futra, zakładaja ozdobne kozaczki, idą do fryzjera, zrobić przepiękną fryzurę. Nasuwa się pytanie 'Po co to wszystko?' Czy człowiek, który nie ma pieniedzy na piękne przystrojenie grobu jak i samego siebie, jest gorszy? Otóż nie! Najczęściej okazuje sie lepszy. Dlaczego? Myślę, że w tym wszystkim liczy się pamięć i modlitwa. Ten dzień jest jedynym w roku, kiedy możemy poświęcić w całości swój czas na żal, który pozostał nam po utracie ukochanych osób.
Sądzę, że po przeczytaniu tego artykułu będziemy starali się przeżyć to święto jak najlepiej.
Pamiętajmy też o zapomnianych grobach. Zapalmy świeczkę, ku pamieci tych, którzy na nią zasługują.

Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujSzukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor