Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 01:12
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Aaaaaa!!!!!


Arleta Dobrowolska 2010-05-22


Po tytule nie można się niczego domyślić. Moje przyjaciółki wiedzą od razu, gdy zaczynam jęczeć na historii. Jestem zła! Wściekła na Niemców. Coś co wydarzyło się tak dawno boli bardziej niż to, co dzieje się obecnie.

Siedzieliśmy ostatnio na chemii i pani powiedziała nam, że mydło robiło się z tłuszczu. To znieść mogłam, ale gdy dokończyła, że z ludzi w Oświęcimiu również robiono to zachciało mi się krzyczeć!

Niemcy brali nas za rasę psów! Zamieniali nas w białe kostki mydła! No tak, co to mnie obchodzi? A właśnie, że obchodzi. Wtedy ginęli nasi rodacy! Nikogo to nie rusza? Ta rzeź? Ten mord? To okropne nawet jak dla mnie. Bo jak z zimną krwią można zabijać ludzi na różne sposoby i zamienić ich na mydło?!

„Przecież nie tylko Polacy ginęli’. Dobra rozumiem , nie tylko my, ale czy Rosjan, Niemców zamieniano na białe kostki, które rozpuszczały się w wodzie?! Ludzie! To się w głowie nie mieści! Jak można być tak nieludzkim? No jak? Nikt nie potrafi na to odpowiedzieć.

Wiele młodych osób deklaruje, że jest patriotą, ale czy jest tak naprawdę? „Oddasz życie za ojczyznę?”, „tak, oddam”. W większości są to słowa rzucone na wiatr. Dla niektórych Ojczyzna to słowo święte i stoi tuż pod bogiem. Bez zastanowienia poszli by walczyć za Polskę aby ich rodziny mogły żyć spokojnie w wolnym kraju. Niestety takich osób jest coraz mniej i ich nie przybywa. Odpowiedzmy sobie sami, czy bylibyśmy zdolni do walki? Za ojczyznę? Za wolny kraj?

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor