Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:02
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Jak się uczyć, żeby czegoś się nauczyć?


Blondaskinia 2008-01-07


Często jest tak, że uczymy się, a efektu nie widać. Co zrobić, żeby trud włożony w naukę przyniósł oczekiwane skutki? Przygotowanych mam dla Was kilka porad.

Do nauki na pewno nie powinniśmy zasiąść głodni, bo wtedy i nasza koncentracja jest zła (brzuszek nam będzie nam ciągle przypominał o sobie) i nie mamy dosyć energii.
Jeśli lubicie pogłębiać swoją wiedzę słuchając przy tym muzyki, to najlepiej byłoby żeby nie zawierała ona słów. Edukując się musimy co jakiś czas robić sobie przerwy. Np. uczymy się 18 minut, to zróbmy sobie 4-minutową przerwę (w tym czasie możemy się czegoś napić, zrobić jakieś odprężające ćwiczenia).
Ważne jest także, aby pobraną naukę sobie powtarzać. Czytając jakiś tekst twórz sobie jego obraz. Nie musimy się uczyć wszystkiego słowo w słowo, a tylko najważniejszych, streszczonych informacji.
No i przede wszystkim musimy szkolić się z pozytywnym nastawieniem, bo to jest chyba najważniejsze.

Mam teraz nadzieję, że każdy po przeczytaniu tego artykułu będzie miał same piątki i szóstki (jeśli oczywiście będzie się uczył).

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. "wiem, że nic nie wiem" :) lidka 2008-01-08


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor