Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 27 stycznia 2022 - 23:47
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Konkurs kaligrafii gęsim piórem


Igor Zajączkowski 2016-10-26


Dziś (25.10.2016r.) w naszej szkole odbył się konkurs pisania gęsim piórem. Jak wiadomo ta umiejętność jest niezwykle trudna, lecz to nie zniechęciło naszych uczniów, ponieważ w konkursie wzięło udział 20 uczestników. Najwięcej kłopotów sprawiło samo pisanie. Skąd to wiem zapytacie. Ano stąd, że sam brałem udział w tym konkursie. Przepisywaliśmy z tablicy "Przyrzeczenie Pierwszoklasisty". Dla niektórych było to coś nowego, inni  po prostu odnowili wcześniejsze śluby. Podczas konkursu zmarnowano (o ile można nazwać to zmarnowaniem) około 2 razy tyle papieru, ilu było uczestników. Jeśli ktoś nie wie, ile to jest, to od tego ma się kalkulator albo lekcje matematyki jak ktoś woli.
Z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych, aby sprostać temu wyzwaniu. Zachęcam do udziału w takich różnego rodzaju konkursach, ponieważ jest to rozwijające i zawsze jest to jakieś ciekawe doświadczenie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor