Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Poniedziałek, 16 lipca 2018 - 04:41
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Pakiet Wrześniowy cały rok


Katarzyna Staszewska 2006-12-16


O pakiecie wrześniowym pisaliśmy już na początku roku szkolnego. Ten artykuł ukaże się w najbliższej Gazecie Dobrzyńskiej. Podobnie jak tekst Lidki o Nawojce i Edyty o naszym gimnazjum.

Od nowego roku szkolnego w naszym gimnazjum, w Dobrzyniu nad Wisłą, działa szkolne miniprzedsiębiorstwo „Przed Pierwszym Dzwonkiem”. Jest ono efektem udziału w projekcie edukacyjnym Pakiet Wrześniowy-Akademia Przedsiębiorczości, stworzonym przez Fundację Komandor (pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratoriów Oświaty). To cykl bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych dla gimnazjalistów, promujący nowoczesną przedsiębiorczość. W skrócie polega to na założeniu własnej minifirmy, zajmującej się wirtualną sprzedażą artykułów szkolnych (stąd nazwa „Pakiet Wrześniowy”). Chodzi o przygotowanie dla ucznia kompletu podręczników i przyborów, które rodzice zakupują zwykle na początku roku szkolnego..

Działaniom firmy towarzyszą liczne konkursy, między innymi Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Gospodarczej. Grupa z naszej szkoły startuje w tych zmaganiach już po raz drugi. W ubiegłym roku, po staraniach okupionych ciężką pracą, znaleźliśmy się w Warszawie, w finałowej ósemce, wyłonionej spośród 550 szkół uczestniczących w projekcie. Mogę powiedzieć tylko tyle, że było super. Pojedynek o miano najlepszej drużyny w kraju odbywał się w siedzibie Business Centre Club. Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce.
Drugim, istotnym w naszej działalności sukcesem, choć mniejszej rangi, było otrzymanie wyróżnienia w konkursie wojewódzkim na logo firmy.

Opiekę nad naszą pracą sprawują panie: Anna Masztakowska i Elżbieta Wierzbicka. W chwili obecnej w „zabawie” uczestniczy 15 osób. Nasza nowa grupa na pierwszych spotkaniach zawarła umowę spółki z o.o., wybrała zarząd i podzieliła się na następujące działy: Administracyjno – Personalny, Finansowo – Księgowy, Informatyczny, Marketingu oraz Sprzedaży i Obsługi Klienta połączony z działem Zaopatrzenia. Każdy z powyższych działów wybrał dyrektora, który będzie czuwał nad wykonywaniem określonej pracy. Dyrektorzy działów współpracują z prezesem i wygląda to zupełnie jak w prawdziwej firmie.

Spotykamy się w każdy poniedziałek, w szkolnej pracowni komputerowej. Korzystając z materiałów dostarczonych przez fundację, przerabiamy kolejne multimedialne lekcje, które mają na celu nauczenie nas sposobów prowadzenia własnej firmy. W bieżącej edycji Fundacja Komandor przygotowała dla nas również wiele rozrywek i zachęca do udziału w licznych konkursach, na przykład: na logo i stronę internetową naszej firmy oraz ogólnopolski Konkurs Wiedzy Gospodarczej. W ramach Pakietu zorganizujemy w naszym gimnazjum debatę.

Choć to dopiero początek zmagań, nasza grupa stara się jak może, by powtórzyć wyniki z poprzedniego roku. Trzymamy kciuki za siebie i inne grupy startujące w tym projekcie.
Aby dowiedzieć się czegoś więcej o Fundacji Komandor i Pakiecie Wrześniowym warto odwiedzić stronę internetową http://www.pakietwrzesniowy.pl/ oraz http://www.fundacja.komandor.pl/.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor