Poetyckie manewry
Nasz Samorząd Uczniowski ogłosił szkolny konkurs na fraszkę lub wiersz o nauczycielach. Ujawniło się dziewięcioro poetów. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich debatach wyłoniono następujące prace:
I miejsce w kategorii poczatkujących poetów (wiadomo, pierwszaki!) zajęła nasza redakcyjna koleżanka Klaudia Bielicka.Oto, co jej w głowie zaświtało.
Rymy pewnej dziewczyny...
Jest w naszej szkole super kadra, którą docenia uczniowska gwardia. Są miłośnicy wiosennej burzy, światowych bitew, pieknych podróży... chemicznych wzorów, wiatrów i siły, trudnych regułek pisowni słówek.
Wśród zacnych osób naszego grona jest także pewna, miła Osoba. Zawsze taktowna i pełna werwy, z ułamków robi niezłe manewry. Skraca rozszerza, maże i ściera, a nasze twarze zimny pot zlewa. Jak "struś pędziwiatr w pamięci liczy i do potegi stawia jedynki. Nigdy nie traci wiary w człowieka, dlatego zawsze cierpliwie czeka: aż się nauczy, aż cudu dozna, aż matematykę dogłębnie pozna. Zgodnie z nazwiskiem, które nosi niełatwo można Go zaskoczyć. Trudno też trafić w wyliczanki czy pyta w środy, czy w poniedziałki. Nigdy nie chowa głowy w piasek, bo to jest fest Chłopaczek!
I miejsce w kategorii klas drugich przypadło również naszej redakcyjnej koleżance – Karolinie Obrębskiej za wiersz „Nauczyciel”. Nauczyciel to człowiek honorowy, lecz czasami zbyt surowy. Po klasie chodzi, szybko „zawodzi”, ale łatwe sprawdziany daje i szybko nam je rozdaje. Stawia pały, szóstki też, lecz na nią musisz postarać się. Gdy uczniowie przeszkadzają On szybko reaguje i uwagę „proponuje”. Jeśli jakiś problem masz to do niego szybko gnasz. Kto to taki? Cóż za postać? Na myśli wiele osób macie, ale tylko o jednej słuchacie. A więc jest to Pan Majewski. Nauczyciel języka obcego lecz konkretnie niemieckiego.
Wśród poetów- weteranów pierwsza nagroda przypadła Piotrowi Maklakiewiczowi z III a, miłośnikowi gitary i pani Asi :-) (niekoniecznie w tej kolejności) Magia muzyki Gdy już czas na lekcje grania, Śpiewka wciąż jest taka sama. Bo gdy Pani Asia krzyknie, Cała klasa szybko milknie. Lekcja wtedy jest gotowa, Atmosfera odjazdowa. Piękne pieśni tu powstają, A uczniowie je śpiewają. Jeszcze nutka z gitar strun, No i mamy zgodny chór. Każdy już na głowie staje, By przychodzić na nie stale. Bo to przedmiot bardzo ważny I nauczyciel jest poważny.
Jury przyznało także dodatkowo pierwszą nagrodę dla Ewy Olczykowskiej z zespołu klas. Dzień Nauczyciela Złocisty, październikowy Dzień Nauczyciela, który i jesień, i serca wszystkim rozwesela. Jakże uczcić ten dzień piękny I czego życzyć mamy? W bukiet najpiękniejszych kwiatów serca swe wplatamy. I życzymy Pani, Panu, by w codzienny trud, każdy odrobione lekcje zawsze przynieść mógł. I żeby naukę każdą, którą daje szkoła niosła, i bliskim, i wszędzie gromadka wesoła.
|