Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Czwartek, 21 marca 2019 - 12:43
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


STOP
PRZEMOCY!


Magdalena Pawłowska, Marta Wasilewska 2010-10-12Szkoła. Miejsce nauki i zawierania nowych znajomości. Większość ludzi wyobraża ją sobie jako bezpieczne miejsce. Jednakże tak nie jest. Dochodzi tam do brutalnych ataków, pobić, kradzieży i wulgaryzmów.

Sytuacja w polskich szkołach wygląda bardzo źle. Coraz częściej dochodzi do brutalnych napadów i przejawów agresji. Bardzo często sprawcami tragedii są nasi koledzy i koleżanki z klasy. Ludzie bardzo często myślą, że agresywni są tylko chłopcy. To nieprawda! Coraz więcej dziewcząt zachowuje się agresywnie. Z każdym dniem liczba młodzieży, która przynosi do szkoły nóż lub inny niebezpieczny przedmiot rośnie.
Według danych co piąty uczeń w szkole nie czuje się zupełnie bezpieczny. Stop przemocy! Jeżeli doświadczysz agresji nie daj się zastraszyć i powiadom o zdarzeniu rodzica lub nauczyciela. W tej sytuacji to najlepsze co możesz zrobić. Nie pozwól prześladowcy czuć się bezkarnym! Nie bój się przeciwstawić!
Większość osób za agresję uważa tylko pobicia. Nie jest tak jak myślą. Przemocą jest również obgadywanie, przezywanie, obrażanie i ośmieszanie. Reagujmy na takie zachowania. Nie bądźmy obojętni. Musimy stawać w obronie słabszych i prześladowanych kolegów i koleżanek! Wielu uczniów doświadcza również cyberprzemocy. Z powodu prześladowań w Internecie (i poza nim) samobójstwo popełniło wielu młodych ludzi.
Uczniowie nie mówią o swoich problemach! To wielki błąd! Według danych co drugi uczeń polskich szkół (choć raz)doświadczył agresji. Prawie połowa ofiar przyznaje, że agresorem była dziewczyna. Nie tylko w Polsce występują liczne przypadki przemocy. Jeżeli nie możesz poradzić sobie z przemocą, której doświadczasz zawsze możesz poszukać pomocy pedagoga szkolnego lub psychologa.
Źródła: Bravo nr 20

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

KalendarzWebvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor