Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Piątek, 28 stycznia 2022 - 00:16
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


Zwyczajni, niezwyczajni


Joanna Wysocka 2007-04-29


Zwykła szkoła – taka, jakich w Polsce wiele, ale u nas dzieją się rzeczy niezwykłe. Uczniowie, nauczyciele i dyrektor widzą potrzeby innych ludzi. Nie patrzą tylko na siebie lecz na otaczający ich świat. Nie jesteśmy obojętni na to co dzieje się wokół nas. Niedawno wszystkich sparaliżowała wiadomość o Radku – absolwencie naszego gimnazjum. Jedna z najgorszych diagnoz – złośliwy guz głowy. Ogarnęło nas przerażenie.

Darczyńcy
Przede mną leży karta. Na niej czerwone serce i napis: „Pomóż Radkowi”. To jedna z akcji ludzi dobrego serca. Takie kartki widnieją w pobliskich sklepach, na puszkach. Mieszkańcy wrzucają do nich pieniądze o różnych nominałach. „Dzieci zamiast kupić sobie chipsy dają pieniądze do puszki” – mówi właścicielka sklepu spożywczego w Leniach Wielkich.

Może i Ty się przyłączysz?
Okazuje się, że nie tylko nasza szkolna społeczność nie jest obojętna na ludzkie cierpienie. W Dobrzyniu wiele osób spontanicznie niesie pomoc rodzinie Radka. Takich ludzi nie brakuje. W naszej szkole – Publicznym Gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą chodziłyśmy z puszką po klasach i zebrałyśmy ponad 300zł, a razem z nauczycielami 720zł. Kupiłyśmy wielką kartkę z życzeniami wielkanocnymi. Radkowi bardzo się na podobała. Kolejnymi akcjami były: projekcja filmu „Ona to on” oraz bajki „Rybki z ferajny” dla uczniów szkoły podstawowej. Organizatorzy zebrali ponad 400zł. A to nie koniec. Planowana jest dyskoteka i koncert młodych talentów (który już się odbył i o którym jeszcze usłyszycie), z których fundusze będą przeznaczone także na ten cel.

Nadzieja
Ostatnie wiadomości są pomyślne. Radek został zdiagnozowany i poddany leczeniu za pomocą „chemii”. Bardzo nas to cieszy. Wiele osób nadal wspiera duchowo i finansowo naszego przyjaciela. Tak więc, ludzi dobrego serca nie brakuje w naszej społeczności. Niestety Radka czeka długie leczenie tej przewlekłej choroby. Czy wsparcie innych osób będzie towarzyszyło naszemu koledze do końca? My sądzimy, że tak.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor