Pismo uczniów gimnazjum w Dobrzyniu nad Wisłą
Sobota, 29 stycznia 2022 - 14:30
Strona tytułowa
Artykuły

« Poprzedni Następny »


...i nie rób takiej miny!


Blondaskinia 2007-12-10


No i na co czekasz? Uśmiechnij się w końcu. Zobacz jaki ten świat jest wspaniały.

Czy widok przygnębionych, powolnych osób sprawia, że chce Ci się ziewać? Pozwólmy sobie taką osobę rozweselić, pamiętajmy jednak, że nic na siłę.

Jak możemy wymusić uśmiech na takiej smutnej istocie? Kiedy widzimy że jako jedyna na korytarzu podczas przerwy stoi przy parapecie z głową podpartą o rękę, podejdźmy do niej. Zachęćmy do wspólnej zabawy, opowiedzmy śmieszny kawał (yyy...kawały chyba zazwyczaj są śmieszne), zróbmy jakąś głupią minę. Kiedy po tych trzech próbach nic nie zaskutkuje to nie polecam próbować dalej bo może nam się oberwać. Miejmy jednak myśl ,,przecież chciałem dobrze’’.

Nie mylmy jednak osób niemiłych od smutnych. Po czym poznamy niemiłą osobę? Po zaciśniętych zębach, dłoni, która przyjmuje kształt pięści i posępnym spojrzeniu. Taki diabełek nigdy nie jest wesoły (chyba, że przed chwilą podłożył swojemu wrogowi nogę i to ze skutkiem).

No, ale wracając do osób smutnych lub nie mający kolegów i koleżanek. Kiedy im pomożemy sprawimy przyjemność także i sobie. Miło jest chyba przecież patrzeć jak ktoś się uśmiecha i żartuje z innymi dzięki właśnie Tobie.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. :) Asia K 2007-12-20
1. Uśmiech to podstawa! Lidka 2007-12-13


Szukaj Pomoc do wyszukiwania
Opublikowane
Archiwum

Uwagi dla redaktora
Wyślij list do redaktora

Kalendarz

Webvoter

Miasto i Gmina Dobrzyń: www.dobrzyn.pl

Dobrzyn upon Vistula


NAWOJKA
Redaktor naczelny:   Wiktoria Jankowska
Webmaster:   Elżbieta Wierzbicka
Współpracownicy:   Klaudia , Dominika, Marta , Wiktoria, Paulina, Aleksandra, Wiktoria, Dominika , Oliwier, Elżbieta, Iga , Igor